۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۶

بعد از گذشت ۸ سال؛

عملیات اجرایی ناحیه صنعتی خنجین کلید خورد

حدود ۸ سال پیش واگذاری زمین برای راه‌اندازی شهرک صنعتی در شهر خنجین از توابع شهرستان فراهان انجام‌شده بود و در دهه فجر سال ۹۶ با حضور استاندار مرکزی، شهرک صنعتی خنجین به مساحت ۳۰ هکتار کلنگ زنی شد و اخیراً طراحی احداث ناحیه صنعتی خنجین تکمیل و پیمانکار انتخاب شده و در حال شروع عملیات اجرایی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ شهر خنجین از توابع شهرستان فراهان است، معضل اصلی این شهر به‌ مانند دیگر نقاط کشور بیکاری است که نبود واحدهای تولیدی در کنار کشاورزی بی‌ رونق این منطقه به دلیل کمبود آب به این معضل دامن زده است.

با توجه به عدم رشد صنعت در این شهر و به دنبال آن بیکاری جوانان، از سال‌های گذشته، یکی از مطالبات مردم خنجین ایجاد شهرک صنعتی در این شهر است. حدود ۸ سال پیش واگذاری زمین برای راه‌اندازی شهرک انجام‌شده بود و در دهه فجر سال ۹۶ با حضور استاندار مرکزی، شهرک صنعتی خنجین به مساحت ۳۰ هکتار کلنگ زنی شد.

باگذشت بیش از یک سال از کلنگ زنی مسئولان نتوانسته‌ اند در جذب سرمایه‌گذار و راه‌اندازی واحدهای تولیدی موفق عمل کند و به گفته اهالی «از شهرک صنعتی تنها یک نام نصیب خنجینی‌ها شده است».

شهرک‌های صنعتی یکی از ظرفیت‌هایی است که نقش مهمی در راه‌اندازی واحدهای تولیدی و بنگاه‌های کوچک اقتصادی دارد که این امر در شهر خنجین باگذشت نزدیک به ۹ سال محقق نشده است.

جوان خنجینی:

مسئولان با جدیت پیگیر رفع مشکلات حوزه تولید و صنعت خنجین باشند

آقا محمدی، یکی از جوانان خنجینی گفت: از زمان واگذاری زمین شهرک صنعتی مردم و جوانان خنجینی منتظر ایجاد توسعه صنعت در این شهر هستند اما تاکنون کلنگ زنی زمین هم نتوانست کمکی به توسعه و پیشرفت این شهر کند.

وی افزود: جوانان این شهر با مشکل بزرگی مثل بیکاری مواجه هستند و بدون شک فعال کردن شهرک‌های صنعتی استان با استفاده از سیاست‌های تشویقی دولت و سرمایه‌گذاری لازم برای راه‌اندازی واحدهای تولیدی باعث توسعه و اشتغال منطقه می‌شود.

جوان خنجینی اظهار کرد: مسئولان باید با جدیت پیگیر رفع مسائل و مشکلات حوزه تولید و صنعت این شهر باشند و استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان و فراهم کردن بسترهای لازم در راستای جذب سرمایه‌گذاران، شهرک صنعتی خنجین پا می‌گیرد و در غیر این سرمایه‌گذار رغبتی برای حضور در این شهر ندارد.

سال گذشته در جلسه فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد این موضوع مطرح شد و بنا بر قول مدیریت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی مقرر شد آغاز عملیات زیرساختی ناحیه صنعتی خنجین با مساعد شدن شرایط آب و هوایی آغاز شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی:

شروع عملیات اجرایی ناحیه صنعتی خنجین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی با اشاره به اینکه سال گذشته بهره‌برداری از حدود ۹۱ واحد در شهرک‌های صنعتی را با ۴ هزار و ۱۸۳ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری داشتیم که بر اساس پروانه بهره‌برداری یک هزار و ۳۵۸ نفر اشتغال را به همراه داشته است.

وی افزود: امسال حدود ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبارات داخلی شرکت شهرک‌ها در حوزه زیرساخت و تکمیل زیرساخت‌های داخلی است که شامل پروژه‌های مختلف در ۳۲ شهرک و ناحیه صنعتی می‌شود.

آمره اظهار کرد: طراحی احداث ناحیه صنعتی خنجین تکمیل و پیمانکار انتخاب شده و در حال شروع عملیات اجرایی هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی تصریح کرد: امیدواریم با بهره‌برداری از طرح‌هایی که در شهرک‌ صنعتی خنجین مستقر می‌شوند اشتغال خوبی را در فراهان و بخصوص منطقه خنجین داشته باشیم و با توجه به افزایش نرخ ارز و کاهش واردات، بخشی از نیازمندی‌های کشور، داخلی سازی شود.

کلیدواژه ها :دهه فجر
منبع : دانا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking