۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۹

اقتصاد و اشتغال، اصلی‌ترین عامل ناپایداری جمعیت در روستاها

فرماندار شهرستان طارم گفت: اصلی‌ترین عامل ناپایداری جمعیت در روستاها، اقتصاد و اشتغال است.

ستار صفری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمات زیرساختی مختلفی را در سطح شهرستان طارم ارائه داده است.

وی با بیان این مطلب که دولت تدبیر و امید از ابتدای شروع به کار تاکنون توجه ویژه‌ای به روستاها علی‌الخصوص اقتصاد این مناطق داشته است، تصریح کرد: تغییرات ایجاد شده در بافت روستاها در دولت تدبیر و امید قابل لمس است.

صفری با بیان اینکه صرفا ایجاد زیرساخت منجر به پایداری سکوت در روستاها نخواهد شد، عنوان کرد: نتایج سرشماری‌های انجام شده در برخی مناطق روستایی استان و شهرستان سیر نزولی جمعیت را علی‌رغم وجود زیرساخت‌ها نشان می‌دهد.

این مسئول، اصلی‌ترین عامل ناپایداری جمعیت در روستاها را اقتصاد و اشتغال عنوان کرد و گفت: در این راستا دولت تدبیر و امید از سال ۹۶ با تصویب مجلس شورای اسلامی تدوین و برنامه توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی به استان‌ها را ابلاغ کرد.

فرماندار طارم با اشاره به این‌که مطالعات این طرح در شهرستان توسط مشاور این طرح و با تعامل تنگاتنگ دستگاه‌های اجرایی شهرستان در حال انجام است، تصریح کرد: این طرح پس از تصویب، تکلیف قانونی برای اجرا دارد و ضروری است دستگاه‌های اجرایی مشارکت جدی در این زمینه داشته باشند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا
website tracking