۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰

آسمان سیستان همچنان نفسگیر / توزیع ۲۰ هزار ماسک بین مردم طوفان زده زابل؛ زهک

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت:۲۰ هزار عدد ماسک از روز گذشته میان مردم طوفان زده زابل و زهک توزیع شده است.

آسمان سیستان همچنان نفسگیر / توزیع ۲۰ هزار ماسک بین مردم طوفان زده زابل؛ زهکمصفا معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت : در پی شدت طوفان از روز گذشته تا کنون ۲۰  هزار عدد ماسک  میان مردم طوفان زده زابل و زهک توزیع شده است.

مصفا گفت : نیرو‌های هلال احمر در تمامی شهرستان‌های شمال استان درحالت  آماده باش قرار دارند و کار خدمت رسانی  بین مردم طوفان زده را بر عهده دارند.

به گفته رئیس اداره هواشناسی زابل صبح امروز برای لحظاتی وزش باد شدید در زابل به توفان گردوخاک تبدیل شد و شعاع دید افقی در فرودگاه این شهر را به ۹۰۰ متر کاهش داد.

او ادامه داد: این توفان غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به مرز ۲۴۰۰ میکروگرم بر مترمکعب معادل ۱۶ برابر حد مجاز رساند که برای تمامی گروه‌های سنی شرایط خطرناک و نامناسبی به شمار می‌رود.

رئیس اداره هواشناسی زابل با بیان اینکه با توجه به پیش بینی شرایط توسط هواشناسی مدیریت بحران ادارات پنج شهرستان شمالی استان را تعطیل کرد، گفت: شدت باد و گردوخاک امروز به حدی بود که علاوه بر ایجاد اختلال در جاده‌های شمال استان، موجب لغو پرواز تهران به زابل نیز شد.

عابدی تصریح کرد: هم اکنون سرعت وزش باد در زابل ۹۰ کیلومتر بر ساعت است که شعاع دید افقی را به ۱۵۰۰ متر کاهش داده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking