۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰

حریم هامون دستخوش ورود دوباره شتر‌ها به تالاب

رئیس اداره حفاظت محیط زیست زابل گفت: یگان حفاظت محیط زیست در گشت زنی‌های مستمرخود در تالاب هامون دسته ۳۰۰ نفری از شتران را داخل تالاب شناسایی و به بیرون از تالاب هدایت کردند.

حریم هامون دستخوش ورود دوباره شتر‌ها به تالابمهدی سراوانی اول رئیس اداره حفاظت محیط زیست زابل در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زابل با توجه به وسعت بسیار زیاد مجموعه تالاب هامون، در گشت زنی‌های مستمرخود دسته ۳۰۰ نفری از شتران را داخل تالاب شناسایی و به بیرون از تالاب هدایت کردند.

 سراوانی اول افزود: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زابل ضمن انجام وظایف روتین خود در سطح منطقه، برنامه فشرده و شبانه روزی حفاظت از تالاب هامون را در دستور کار خود دارد.

سراوانی اول ادامه داد: علی رغم برخی نظرات غیر کارشناسی و هدفدار در خصوص کم اهمیت جلوه دادن این اقدام و چرای بی رویه احشام در محدوده تالاب هامون موجب نابودی پوشش گیاهی مناسب تالاب و تشدید پدیده گرد وغبار در منطقه سیستان می‌شود، از اینرو یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زابل با تمام توان در تالاب هامون برای جلوگیری از نابودی پوشش گیاهی تالاب توسط چرای بی رویه‌ی دامها، در حال گشت زنی و مراقبت است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking