۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۳

جمعیت هلال احمر تمام امکانات خود را برای ارائه به زائران امام حسین(ع) بسیج می‌کند

جمعیت هلال احمر تمام امکانات خود را برای ارائه به زائران امام حسین(ع) بسیج می‌کند
نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر در دیدار با حجت‌الاسلام موسوی‌فرد نماینده ولی‌فقیه در خوزستان گفت: مشکل امسال در بحث اربعین مشکل گرما و عبور در گرما برای مردم سخت است و جمعیت هلال احمر تمام امکانات خود را برای ارائه به زائران بسیج می‌کند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی با حجت‌الاسلام موسوی‌فرد نماینده ولی‌فقیه در خوزستان دیدار کرد. در این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین  معزی اظهار داشت: سیلاب خوزستان صحنه حضور ملت ایران بود و مهمترین ویژگی هلال احمر مردمی بودن آن است.

نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر با بیان اینکه امسال در سیلاب خوزستان همه ملت ایران پشتیبان مردم آسیب‌دیده این استان بودند، افزود: هلال احمر دستگاهی مردمی است و دولتی نیست‌ و مهمترین عنصر و ویژگی هلال احمر مردمی بودن آن محسوب می‌شود.

وی گفت: امدادگران، داوطلبان و جوانان جمعیت هلال‌احمر با ذوق و شوق به مردم و سیل‌زدگان خدمت کردند و انصافاً در خوزستان زحمات بسیاری کشیدند.

معزی با بیان اینکه در سیلاب خوزستان همه ملت ایران در اینجا حضور داشتند، عنوان کرد: هلال احمر جایگاه رفیعی نزد مردم دارد و چنین سرمایه‌ای باید حفظ و تقویت شود و با تاکیداتی که رهبر معظم انقلاب برای سپردن امور به جوانان دارند در حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر به توصیه ایشان عمل کردیم.

بالگرد هلال احمر برای بازدید از منطقه زلزله‌زده سپیددشت به پرواز درآمدخوزستان| خدمات‌رسانی هلال احمر به بیش از 1000 نفر از حادثه‌دیدگان زلزله مسجدسلیمانآماده‌ باش کامل نیروهای هلال احمر استان اصفهان در پی وقوع زلزله در خوزستان

نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر گفت: در هلال احمر جایگاه خدمتگزاری به مردم و ملجا آنها است، امسال اربعین در فصل گرما قرار گرفته و مشکل امسال در بحث اربعین مشکل گرما و عبور در گرما برای مردم سخت است و جمعیت هلال احمر تمام امکانات خود را برای ارائه به زائران بسیج می‌کند.

وی افزود: جمعیت هلال‌احمر در ایام اربعین امکانات درمانی خود را به صورت رایگان در اختیار زائران اربعین حسینی(ع) قرار می‌دهد.

حضور برجسته هلال‌احمر در سیل امسال 

در ادامه این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالنبی موسوی‌فرد نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان اظهار داشت: اردوگاه‌های اسکان اضطراری هلال‌احمر نقطه امید سیل‌زدگان بود، برپایی سریع اردوگاه‌های اسکان اضطراری در سیلاب از حرکات بسیار موثر و مثبت هلال احمر به‌ویژه در خوزستان بود.

وی افزود: در سیلاب امسال به هر نقطه‌ای که می‌رفتم حضور برجسته هلال‌احمر را مشاهده می‌کردم و در بحث اربعین و در بسیاری از مشکلات از جمله در زلزله کرمانشاه جمعیت هلال‌احمر نقش بسیار خوبی ایفا کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان با بیان اینکه در چند سال اخیر جمعیت هلال‌احمر در پیاده‌روی اربعین حضور پررنگی هم در داخل و هم در خارج کشور داشته و این جای تقدیر و تشکر دارد، عنوان کرد: با توجه به وجود دو مرز شلمچه و چذابه و تشرف بسیار زیاد زائران با توجه به حذف ویزا باید برنامه‌ریزی جامع و خوبی اتفاق بیفتد. جمعیت هلال‌احمر در خارج از مرز فعالیت‌های شایانی را انجام می‌دهد که انتظار داریم در ایام اربعین با توجه به شرایط مطلوب تشرف به عتبات عالیات این خدمات ارائه و به‌صورت کیفی و کمی افزایش یابد.

وی افزود: ایجاد ظرفیت‌های مناسب برای استقرار زائران در داخل و خارج از مرزها و فراهم‌کردن تسهیلات برای بهبود شرایط زائران به همراه امداد و نجات در مسیرهای منتهی به مرزها هم از جمله وظایف جمعیت است که امیدواریم امسال هم با همان قوت ادامه یابد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

    website tracking