۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۳

مرکزی| تحقق دولت هوشمند با جدیت در کشور دنبال می‌شود

مرکزی| تحقق دولت هوشمند با جدیت در کشور دنبال می‌شود
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق دولت هوشمند با جدیت در کشور دنبال می‌شود.
- اخبار استانها -

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدمهدی مقدسی شامگاه سه شنبه در شورای اداری استان مرکزی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به لزوم توسعه دولت هوشمند اظهار داشت: در جلسه مشترک سران 3 قوه، بحث دولت هوشمند یادآوری و رئیس قوه قضائیه قول مساعدت و مشارکت بیشتر را در این زمینه داد.

وی افزود: پیوستن به شبکه دولت الکترونیک، سبب بهره‌مندی از شفافیت عملکردها و ایجاد و توسعه شرایط نظارت می‌شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در استان مرکزی ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه IT و جوانان بسیار باهوشی دارد که نیازمند توجه بیشتر هستند.

مقدسی بیان کرد: اینترنت پرسرعت، تکمیل نیازها و زیرساخت‌های ارتباطی روستاهای استان به ویژه در شهرستان‌های اراک، خنداب و کمیجان و تعیین و تکلیف وضعیت دیتاسنتر خروج شده از استان از جمله مواردی هستند که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر خود به استان مرکزی باید آنها مورد توجه قرار دهد.

اراک| آخرین اخبار از اینترنت رایگان هدیه روز خبرنگار از زبان وزیر ارتباطاتآذری جهرمی در اراک: شبکه ملی ارتباطات به معنای فیلترینگ نیستمرکزی| شبکه ملی ارتباطات در تمام روستاها راه‌اندازی شود

وی عنوان کرد: تکنولوژی 4G، پارک اقتصاد دیجیتال اراک نیز جزو مواردی است که حتما باید مورد توجه قرار گیرند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات کارگزاران مخابرات گفت: 52 نفر از کارگزاران مخابرات در استان دارای مشکلات بیمه‌ای هستند، به‌گونه‌ای که از سال 67تا 78 حق بیمه آنها پرداخت نشده، 850 نفر در مخابرات استان مشغول فعالیت هستند که هنوز اضافه‌کار برای آنها، طرح طبقه‌بندی مشاغل آنها و غیره انجام نشده که نیازمند توجه ویژه هستند.

مقدسی خاطرنشان کرد: باتوجه به قرار داشتن نظام پزشکی، اتاق بازرگانی و غیره در انتهای خیابان هپکو اراک، باید مشکل تلفن ثابت این منطقه برطرف شود.

وی ادامه داد: امروز شهر جدید امیرکبیر دارای 2 هزار نفر جمعیت است که قابلیت افزایش آن تا 100 هزار نفر در این شهر وجود دارد، برهمین اساس مشکلات حوزه ارتباطات این شهر باید به‌صورت ویژه مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: مسائل ملی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به صورت مستمر پیگیری و رسیدگی می‌شود.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking