۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۱

صدای تغییر در بدنه مدیریت خراسان‌شمالی؛ ترمز دوران مدیریتی برخی مدیران کشیده می‌شود

صدای تغییر در بدنه مدیریت خراسان‌شمالی؛ ترمز دوران مدیریتی برخی مدیران کشیده می‌شود
ضعف در مدیریت، اهمال و عقب ماندن برخی مدیران از قطار توسعه‌ استان خراسان شمالی سبب شد تا نتوانند تا آخر مسیر همراه با استاندار جدید بمانند و در آینده نزدیک شاهد تغییراتی در بدنه مدیریتی خواهیم بود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ محرومیت، بازگشت اعتبارات استانی، عدم پیشرفت جهشی اشتغال و مواردی از این دست٬ در چند سال اخیر نشان می‌داد علاوه بر اینکه نگاه‌های کلان از سوی دولت و تخصیص اعتبارات ملی قدری ضعیف است، مدیران استانی نیز نتوانسته‌اند در مسیر پیشرفت استان تاثیر گذار باشند.

انتقاد استاندار خراسان شمالی از مدیرکل بانوان استانداری؛ چرا طرح ارائه نمی‌دهید؟همدلی تمامی دستگاه‌های خراسان شمالی سبب رشد اشتغال و فضای کسب‌ و کار شده استکم‌بودن ماندگاری کیفیت آبنبات بجنورد/ 19 درصد واحدهای تولدی خراسان شمالی تعطیل شدند

وجود مدیران بی مسئولیت و کم‌کار٬ ترمز مسیر پیشرفت استان است

قطعا وجود اعتبارات مناسب و مدیران توانا و جهادی دو بال حرکتی یک منطقه و استان برای پرواز به سمت پیشرفت و پیشبرد اهداف استان است، اما ضعف در مورد دوم یعنی مدیران توانا و جهادی باعث شده تا حرکت و پیشرفت استان لاک‌پشت وار باشد و تقریباً حرکت مثبتی مشاهده نشود.

برای تایید این موضوع به سراغ خطابه‌ها و صحبت‌های محمد علی شجاعی استاندار خراسان شمالی در بدو ورودش به خراسان شمالی می‌رویم. صحبت‌هایی که مملو بود از واژگانی نظیر کم کاری، کم توجهی و خستگی که خطاب به مدیران استان ایراد می‌شد.

کم کاری در ستاد اقتصاد مقاومتی مشهود است

محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی در نشست فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی این استان حضور برخی از مدیران در این نشست را بی‌ثمر خواند و اظهار داشت: مردم انتظار دارند خروجی و نتایج مصوبات را در جامعه مشاهده کنند. 

وی در ادامه افزود: برخی از مدیران اجرایی استان در پارک قدم بزنند و یا در خانه حضور پیدا کنند بهتر از این است که در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی حضور بی‌ثمر داشته باشند.

محمدعلی شجاعی تصریح کرد: با مرور بخش کمی از مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی که از ابتدای امسال انجام گرفته، متوجه شدیم که بخش زیادی از آن اجرایی نشده است. نگرانی و دلخوری مردم از این است که خروجی مصوبات را در زندگی خود نمی‌بینند.

استاندار خراسان شمالی گفت: شاخص‌های اقتصادی و رضایت مندی مردم به خودی خود بالا نمی‌رود بلکه باید مصوبات و طرح ها با مدیریت و کارشناسانه اجرا شود. این تنها بخشی از صحبت‌هایی بود که استاندار خراسان شمالی در جلسات مکرر بیان نمود.

سایه سنگین برخی نمایندگان و نبود روحیه جهادی

یکی از دلایلی که مانع از تغییر برخی مدیران با وجود نقاط ضعف و کم‌کاری آن‌ها می‌باشد سایه سنگین برخی نمایندگان مجلس بر سر آنان است. به نحوی که به کرات شاهد توجهات نمایندگان به برخی از مدیران بوده‌ایم. این موضوع مدیران را حتی سرمست کرده است و با وجود این که می‌دانند باید کار کنند اما اهمال را سرلوحه کار خود قرار می‌دهند، همچنین در انتصاباتی که اخیرا هم اتفاق افتاد شاهد این بودیم که علاوه بر وجود مخالفت‌های فراوان اما به واسطه فشار بی حد و حصر برخی نمایندگان انتصابات در استان انجام گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در تبیین بخشی از علل عقب‌ماندگی استان٬ اظهار داشت: یکی از مشکلات کشور ما اشرافیتی است که بر ادارات ما حاکم شده و عدم جهادی کار کردن در دستگاه‌های دولتی و غیردولتی است.

وی در ادامه اشاره کرد: ما شاهد بویدم در همین استان و در اوج سختی‌ها که مردم با مشکلات اقتصادی دست‌وپنجه نرم می‌کردند به دستگاه نظارتی گفته شد که چرا بر بازار نظارت ندارید، مسئول آن اداره عدم پرداخت اضافه‌کار به مأمورانش را بهانه کرد و از زیر کار بیرون آمد و این برای جامعه دینی قابل‌هضم نیست و باید در مقاطع حساس با جهادی عمل کردن به مردم کشور که ولی‌نعمتان این انقلاب و نظام هستند کمک کنیم.

برخی مدیران خراسان شمالی کارآمدی و تفکر مدیریتی لازم را ندارند

مجید پورعیسی معاون هماهنگی سابق استاندار خراسان شمالی در امور اقتصادی نیز که چندماهی است دیگر در این استان حضور ندارد٬ به کرات بر این موضوع صحه می‌گذاشت که توان برخی مدیران استان محدود است.

وی با بیان اینکه باید مدیران در ابعاد مختلف بهره‌ور باشند٬ اظهار داشت: با نگاه جدید استاندار خراسان شمالی باید مدیران استان کارآمدی، دانش و مسئولیت اجتماعی قوی را داشته باشند که متاسفانه برخی از مدیران مسئولیت اجتماعی و کارآمدی لازم را در استان ندارند.

پورعیسی با تاکید بر نیاز به تغییر در حوزه مدیریتی استان افزود: اصلاح اساسی در حوزه و ساختار مدیریتی استان امری ضروری است. در غیر این صورت قطار حرکتی استان به مقصد نخواهد رسید.

خبرگزاری تسنیم به دفعات با ارائه گزارش و همچنین طرح موضوعات مختلف برای تبیین وجود برخی مدیران ناشایست و کم کار در نشست‌های خبری استاندار خراسان شمالی در 8 ماهه اخیر پیگیر این موضوع بود که تغییر در برخی سطوح مدیریتی لازمه حیاتی و مهم استان برای جهش و رسیدن به اهداف توسعه‌ای است اما استاندار خراسان شمالی این ادعا را رد می‌کرد. این در حالی است که در نهایت محمدعلی شجاعی چندی پیش به این نتیجه رسیده است که باید برخی ترمزها را از مسیر پیشرفت کنار زد.

مدیران کم‌کار به زودی تغییر می‌کنند

محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: تلاش کردم نگرش برخی مدیران را تغییر دهم و آنها را به سمت توسعه و تلاش سوق دهم اما نتوانستیم پاسخ بگیریم.

وی در ادامه افزود: به زودی برخی از مدیران استان جا به جا خواهند شد.

گزارش از محمدحسین محمدزاده

منبع : تسنیم
website tracking