۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۴

واگذاری امور مددکاری کمیته امداد به مراکز نیکوکاری استان یزد

مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: گام نخست طرح برون‌سپاری امور مددکاری کمیته امداد تا پایان شهریورماه سال جاری در استان یزد اجرا می‌شود.

واگذاری امور مددکاری کمیته امداد به مراکز نیکوکاری استان یزدمحسن علیزاده مدیرکل کمیته امداد استان یزد در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، با اشاره به موضوع برون‌ سپاری خدمات مددکاری این نهاد طبق برنامه ششم توسعه، گفت: گام نخست طرح برون‌ سپاری امور مددکاری کمیته امداد تا پایان شهریورماه سال جاری در استان یزد اجرا می‌شود.

او افزود: برون‌سپاری ۳۰ درصد از پرونده‌های حمایتی مددجویان سالمند تحت حمایت از طریق مراکز نیکوکاری منتخب فعال استان با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد ادامه داد: طبق شاخص‌های تعریف‌شده، سالمندان خانوار‌های تک‌نفره فاقد بستگان مؤثر، دارای بیماری صعب‌العلاج و سالمندان بیمار زمین‌گیر در اولویت این طرح قرار دارند.

او افزود: اطلاعات پرونده‌های قابل برون‌سپاری تا زمان انتقال به مراکز نیکوکاری بروز رسانی شده و آموزش‌های لازم به مددکاران مراکز نیکوکاری ارائه می‌شود و خانواده‌های تحت حمایت برای همراهی و همکاری با مددکاران مراکز توجیه می‌شوند.

علیزاده با اشاره به نقش مراکز نیکوکاری در اجرای این طرح گفت: دریافت و دسته‌بندی پرونده‌های مددجویی در قالب سیستم نرم‌افزاری، برنامه‌ریزی برای بازدید و سرکشی از منزل مددجویان، تکمیل اطلاعات هویتی و اخذ مدارک موردنیاز، پیگیری برای نگهداری و مراقبت ویژه از سالمندان ازکار افتاده و بیماران زمین‌گیر از طریق ترغیب و هدایت فرزندان و بستگان دارای تمکن مالی و پیگیری برای تأمین هزینه‌های درمانی بیماران فاقد توانایی و صعب‌العلاج از طریق بستگان، حامیان، خیران و بیمه‌ها ازجمله وظایف مراکز نیکوکاری در اجرای این طرح است.

او ادامه داد: پیگیری و رسیدگی به ارتقای وضعیت بهداشت و سلامت سالمندان، همکاری در توزیع بسته‌های حمایتی تأمین‌شده و تلاش برای ارتقای سطح امید به زندگی و نشاط در بین سالمندان از دیگر وظایف مراکز نیکوکاری در این خصوص است.

انتهای پیام /ت

واگذاری امور مددکاری به مراکز نیکوکاری
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking