۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۵

صنوف فعال در حوزه ارتباطات استان مرکزی با فقر زیرساختی رو به رو هستند

صنوف فعال در حوزه ارتباطات استان مرکزی با فقر زیرساختی رو به رو هستند
رئیس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: اتاق اصناف استان مرکزی در بخش دولت الکترونیک پیشرو بوده و هست ولی متاسفانه در ساختمان جدید اداره مخابرات خدمات فیبر نوری را در اختیار ما قرار نمی‌دهد و در این محدوده زیرساخت‌های لازم وجود ندارد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، جمشید زند شامگاه سه‌شنبه در شورای اداری استان مرکزی که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد با اشاره به برخی از معضلات موجود در اصناف مرتبط با اطلاعات و فناوری ارتباطات اظهار داشت: 10 درصد اصناف استان مرکزی و حدود 3 هزار واحد صنفی با سیاست‌گذاری وزارتخانه سر و کار دارند و فعالیت آنها به تصمیمات این وزارتخانه بستگی دارد.

وی افزود: طرح قانونمندسازی ریجستری تلفن همراه بهترین مورد اجرائی ماده 13 قانون قاچاق در این وزارت‌خانه بود زیرا این مسئله دغدغه‌ای همیشگی بود که تفاوتی میان کالای قاچاق و غیر قاچاق وجود نداشت.

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی تصریح کرد: عیوبی بر اجرای این طرح وارد است که باید نسبت به رفع آنها اقدام کنیم و یکی از دلایل گرانی تلفن همراه مسئله ریجستر محسوب می‌شود زیرا به‌منظور ایجاد محدودیت واردات گوشی همراه، واردات این کالا نیاز به سرقفلی دارد تا مجوز واردات را دریافت کنند.

زند ادامه داد: پیشنهاد می‌دهیم اتحادیه صنف تلفن همراه شهرستان اراک که تعاونی تشکیل داده‌اند عضو انجمن واردکنندگان اجزای گوشی همراه شوند تا بتوانند راحت‌تر فعالیت کنند تا در ابتدا با ورود اجزای گوشی همراه و سپس سیر قطعات بتوانیم توازنی در بخش قیمت گوشی ایجاد کنیم، همچنین سیمکارت گوشی‌های قدیمی توسط اپراتور از دسترس خارج می‌شود که امیدواریم این مسئله مورد بررسی واقع شود.

وی عنوان کرد: بازی‌های آنلاین تلفن همراه به سبب پایین بودن پینگ به اینترنت پرسرعت احتیاج دارند و قول مساعدت و اهدای این اینترنت در استان مرکزی داده شده بود که همچنان اجرائی نشده و امیدواریم رسیدگی به این مسئله نیز در دستورکار قرار گیرد.

رئیس اتاق اصناف اصناف استان مرکزی خاطرنشان کرد: اتاق اصناف استان مرکزی در بخش دولت الکترونیک پیشرو بوده و هست ولی متاسفانه در ساختمان جدید اداره مخابرات خدمات فیبر نوری را در اختیار ما قرار نمی‌دهد و در این محدوده زیرساخت‌های لازم وجود ندارد که برای احداث این زیرساخت‌ها درخواست مبالغ گزافی از صنوف متمرکز در این محدوده کرده است.

اراک| آخرین اخبار از اینترنت رایگان هدیه روز خبرنگار از زبان وزیر ارتباطاتآذری جهرمی در اراک: شبکه ملی ارتباطات به معنای فیلترینگ نیستمرکزی| شبکه ملی ارتباطات در تمام روستاها راه‌اندازی شود

صنایع استان مرکزی باید با توانایی‌های رسته استارتاپ آشنا شوند

نماینده نظام صنفی رایانه‌ استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: استان مرکزی 84 عضور در شاخه شرکتی، 43 شاخه فروشگاهی و 99 شاخه اعضا و مشاورین را در اختیار دارد اما متاسفانه صنعت ICT استان مرکزی تحت‌الشعاع صنعت نفتی این استان قرار گرفته و از دیده بازمانده است.

غفاری افزود: مجموعه IT استان مرکزی همکاری نزدیکی در راستای ارائه خدات اپراتورهای ایرانسل و همراه اول دارد و تولیدکننده نرم‌افزارهای مکان‌محور اعم از قرائت کنتور است.

وی ادامه داد: پروژه بزرگ ایرانمال به دست فعالان این رسته از استان مرکزی به اجرا رسیده اما متاسفانه این حوزه آنگونه که باید در استان مرکزی دیده نشده و توانمندی‌های این حوزه نادیده گرفته شده است و بسیاری از شرکت‌ها که در سمینارها خود را نماینده استان‌های دیگر معرفی می‌کنند در واقع زاده استان مرکزی هستند که مورد حمایت واقع نشده‌اند.

نماینده صنف رایانه استان مرکزی عنوان کرد: این باور که استان مرکزی به جز صنایع مادر صنایع دیکری را در بر داشته باشد جا نیفتاده و این مجموعه در عرصه تامین نیروی انسانی با معضلاتی مواجه است و به دنبال این معضل توانمندی‌های آی.سی.تی به رسمیت شناخته نمی‌شود.

غفاری خاطرنشان کرد: یکی از بزرگترین معضلاتی که در این راستا وجود دارد آشنا نبودن صنایع کوچک و بزرگ استان مرکزی با توانایی‌های رسته استارتاپ است، عدم وجود مقررات سبب عدم استفاده بخش دولتی از سرویس‌های ابری است که درخواست داریم این معضل نیز برطرف شود.

ضرورت اعمال اصلاحات در آیین‌نامه دفاتر پیشخوان

نماینده انجمن صنفی دفاتر پیشخوان دولت در استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: در آئین‌نامه دفاتر پیشخوان هرآنچه برخلاف اصل 44 بوده تعیین شده و بخش خصوصی را مجاب کرده‌اند همانند بخش دولتی فعالیت کند و اگر دفتری در برخی ایام سال تعطیلی داشته باشد مجوز را لغو می‌کنند که نیازمندیم به این مسئله رسیدگی و اصلاحات لازم اعمال شود.

آباقری افزود: تبدیل شدن به شخصیت حقوقی فعالان این عرصه را الزام‌آور کرده‌اند، استان مرکزی با کمک استانداری مرکزی جزو استان‌های پیشرو در عرصه ارائه خدمات است و از زمانی که مصوبه دفاتر پیشخوان ارائه شده خدمات این مجموعه رو به کاهش است.

منبع : تسنیم
website tracking