۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۹

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان خبر داد؛

ذره بین نظارت برحمل و نقل با سامانه توزین در حال حرکت در محور‌های استان سمنان

ذره بین نظارت برحمل و نقل با سامانه توزین در حال حرکت در محور‌های استان سمنان
احسان منصور کیایی گفت: با راه اندازی چهار سامانه هوشمند جاده‌ای در استان سمنان تشخیص هوشمند اضافه تناژ وسایل نقلیه سنگین و اعمال قانون در خصوص توقف خودرو در طول شبانه‌روز فراهم می شود. .

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، احسان منصور کیایی مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان در نشستی با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران با اشاره به راه‌اندازی چهار سامانه توزین در حال حرکت در محور‌های مواصلاتی استان گفت: سامانه‌های هوشمند توزین در حال حرکت دبلیو آی ام، امروزه به‌عنوان یک فنّاوری جدید در دنیا مطرح‌شده و دارای ویژگی‌ها و مزایای زیادی است T این سامانه‌ها قادر به تشخیص هوشمند اضافه تناژ وسایل نقلیه سنگین در طول شبانه‌روز بوده و با ثبت مشخصات خودرو‌های سنگین و ارسال آن به پاسگاه پلیس‌راه زمینه را برای توقف خودرو‌های متخلف و اعمال قانون فراهم می‌آورد.

اوافزود: این سامانه سبب جلوگیری از آسیب به زیرساخت‌های جاده‌ای و همچنین موجب کاهش سوانح رانندگی و افزایش ایمنی در جاده‌ها شده و نقش مهمی در کنترل ترافیکی استان نیز دارد.

مدیرکل حمل‌ونقل و راهداری استان سمنان با اشاره به اینکه تخلفات وسایل نقلیه سنگین مانند اضافه تناژ علاوه بر ایجاد مشکلات ایمنی برای رانندگان و کاربران جاده‌ای، سبب تخریب راه‌ها و ابنیه موجود و درنتیجه صرف هزینه‌های هنگفت برای بهسازی محور‌های مواصلاتی می‌شود، بیان کرد: برای شناسایی وسایل نقلیه سنگین متخلف راه‌اندازی چهار سامانه توزین در حال حرکت در محور‌های مواصلاتی استان توسط اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان در حال اجرا است و در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسند.

منصور کیایی با اشاره به اینکه سامانه‌های مرتبط با بارگیری و حمل‌ونقل جاده‌ای کالا نقش مهمی در جلوگیری از قاچاق کالا می‌تواند ایفا کنند به رانندگان توصیه کرد: با رعایت قوانین و مقررات حمل‌ونقل جاده‌ای از بروز حوادث و وقوع تخلفات جلوگیری شود.

او با ابراز اینکه در دنیای امروز استفاده از فناوری‌های نوین و نصب تجهیزات پیشرفته درراه‌ها، بیش‌ازپیش موردتوجه قرارگرفته است، افزود: سیستم‌های حمل‌ونقل هوشمند قادرند ارتباط مؤثری بین انسان، وسیله نقلیه و جاده ایجاد کنند از سوی دیگر اگر رانندگان احساس کنند به‌صورت مداوم در دید هستند و کنترل می‌شوند، دقت بیشتری خواهند داشت و این مهم به ایجاد فضای مراقبت جاده‌ای در کشور می‌انجامد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان گفت: انضباط در عبور و مرور و ایجاد نظم در جاده‌ها، کاهش استفاده از سوخت، کاهش آلودگی هوا و صرفه‌جویی در زمان به دلیل نظمی که در جاده‌ها ایجاد می‌شود بخش دیگری از فواید استفاده از سامانه‌های هوشمند است.

انتهای پیام / م

انضباط در عبور و مرور و ایجاد نظم در جاده‌ها با راه اندازی ۴سامانه هوشمند جاده‌ای در استان سمنان
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking