۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۲

پروژه آبرسانی به 240 هزار نفر از جمعیت کهگیلویه و بویراحمد 2 سال دیگر به اتمام می‌رسد

پروژه آبرسانی به 240 هزار نفر از جمعیت کهگیلویه و بویراحمد 2 سال دیگر به اتمام می‌رسد
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پروژه آبرسانی از سد کوثر به چهار شهر دهدشت، سوق، چرام، لنده و روستاهای با جمعیت 240 هزار نفر در افق 1410 طراحی شده که مطابق برنامه انجام شده تا سال 1400 به بهره‌برداری می‌رسد.
- اخبار استانها -

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، علی داودی‌مهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح آبرسانی به شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه هم اکنون 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و طبق برنامه زمان بندی در صورت تامین اعتبار تا پایان سال 99 افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.

وی عنوان کرد: این پروژه سال 96 آغاز و طبق برنامه می‌بایست در مدت چهار سال به اتمام برسد که در این طرح در مجموع حدود 17 میلیون متر مکعب در سال، آب شرب با دبی لحظه‌ای 860 لیتر در ثانیه انتقال داده می‌شود که از این مقدار 12.2 میلیون متر مکعب برای مصارف شرب شهری و 4.8 میلیون متر مکعب برای مصارف روستایی در نظر گرفته شده است.

داودی‌مهر با بیان اینکه قابلیت افزایش ظرفیت تا سقف 1345 لیتر در ثانیه به منظور انتقال آب مورد نیاز صنعت را نیز دارد، ادامه داد: عملیات جوشکاری و لوله‌گذاری به طول 8000 متر در قطعه اول، حفر کانال انتقال آب به طول 8400 متر، تهیه و خرید 2500 تن ورق فولادی، شروع تولید لوله‌ها با قطر 1000 میلی‌متر و تهیه و حمل 982 تن میلگرد مورد نیاز به کارگاه در دو سال اخیر انجام شده است.

کرمان| کمتر از یکسال تا اتمام پروژه آبرسانی از سد نساءاستاندار خراسان جنوبی: 37 مجتمع آبرسانی در خراسان جنوبی تاسیس می‌شودنیاز 1100 میلیاردتومانی برای تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستایی در گلستان/مردم 77 روستا آب ندارند

وی تصریح کرد: همچنین در این مدت اقدامات دیگری شامل پایان خاکبرداری و پی‌کنی محل مخزن شماره 3 و 4 و ایستگاه پمپاژ شماره 3 و همچنین تمامی مجوزهای لازم از ادارات منابع طبیعی، میراث فرهنگی و گردشگری، اداره راه و شهرسازی اجرایی شده است.

داودی‌مهر با بیان اینکه پروژه هم‌اکنون پروژه در تمامی جبهه‌های کاری فعال بوده و به‌رغم عدم پرداخت کامل مطالبات، مسیرسازی، حفر ترانشه و احداث ابنیه‌های فنی در حال انجام است، افزود: در تلاش هستیم در حداقل زمان ممکن تا پایان سال 99 عملیات اجرایی تامین آب شرب دهدشت را به‌منظور رفع کامل کم‌آبی و مدیریت تنش آبی شهرهای دهدشت و سوق به اتمام برسانیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با تکمیل این طرح، آب شرب شهر دهدشت از سد کوثر و آب شرب شهر سوق از منابع فعلی تامین کننده آب شهر دهدشت تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه برای تسریع در انجام عملیات اجرایی و آغاز فرایند بهره‌برداری نیاز به افزایش اعتبار مصوب سال جاری و تامین سایر اعتبار مورد نیاز در سال آتی به مبلغ 2 هزار و 200 میلیارد ریال است، اضافه کرد: افزایش ناگهانی قیمت مصالح مورد نیاز و عدم همخوانی قیمت‌های روز با قیمت‌های مندرج در فهرست بهای ملزوم به پیمان، عدم نقدینگی برای پرداخت بهای اراضی و خسارات کشت آنها، عدم دستیابی به ورق مورد نیاز برای ساخت لوله‌ها، عدم ارائه راهکار شفاف و عملی برای پرداخت نرخ تنزیل اسناد خزانه و اوراق مشارکت که به عنوان اعتبار طرح اعلام می‌شود از مهم‌ترین موانع و مشکلات این طرح به‌شمار می‌آید.

داودی‌مهر خاطرنشان کرد: این طرح امسال 340 میلیارد ریال اعتبار مصوب دارد و به‌رغم جبران بخشی از تاخیرات ناشی از مشکلات اعتباری سالیان گذشته که حاصل عدم تامین لوله توسط بانک طرف قرارداد بود، روند رو به رشد عملیات اجرایی را شاهد هستیم.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking