۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۶

رسالت خبرنگاران؛ انعکاس اخبار امیدآفرین و توسعه محور در جامعه

رسالت خبرنگاران؛ انعکاس اخبار امیدآفرین و توسعه محور در جامعه
گروه اجتماعی- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، داشتن رسانه‌هایی در طراز نظام مقدس جمهوری اسلامی را انتظار معقولی از جامعه خبری دانست و افزود: رسانه‌ها باید از انعکاس خبرهای توسعه ستیز و امید ستیز پرهیز کرده و رسالت امیدآفرینی و توسعه محوری خود را عملی نمایند.

رسالت خبرنگاران؛ انعکاس اخبار امیدآفرین و توسعه محور در جامعه

به گزارش ایکنا از سمنان، حجتالاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، شب گذشته 22 مرداد در جشن بزرگ روز خبرنگار استان سمنان، توجه به سلامت افکار عمومی را از دیگر انتظارات خود از جامعه خبری دانست و افزود: انتظار اینکه رسانه ها در شان و طراز جمهوری اسلامی باشند و فعالیت نمایند انتظار گزاف و زیادی نیست.

وی در خصوص اجرای طرح ساماندهی خبرنگاران استان سمنان اظهار کرد: اینکه گفته میشود در استان سمنان بین ٥٠٠ تا ٧٥٠ نفر خبرنگار داریم از واقعیت فاصله دارد و باید با اجرای طرح ساماندهی که در استانهای مختلف کشور نیز مطرح است شمار خبرنگاران واقعی را با واقعیت منطبق نماییم.

فضیلت با اشاره به اینکه با اجرای طرح ساماندهی منابع و امکانات محدود صرف خبرنگاران واقعی میشود یاداور شد: این امر کمک به حرفهای شدن خبرنگاران و هویت بخشی به فعالان خبریاستان سمنان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به مسایل مربوط به وضعیت آگهی در مطبوعات متذکر شد: در این بخش نیز همه باید موظف به رعایت قانون باشند و و ذیحسابان دستگاههای مختلف مواردی را که با قانون منطبق نیست و خارج از این شرایط است را تایید نکنند.

گفتنی است جشن بزرگ خبرنگاران استان سمنان با حضور استاندار سمنان، معاونان، مسوولان و مدیران کل استان و جمع کثیری از خبرنگاران و فعالان خبری شهرستان های مختلف این استان برگزار و در آن از تلاش خبرنگاران این استان تجلیل شد.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking