۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۸

افزایش 48 درصدی سهم وصولی مالیات در استان کرمان فضای کسب و کار را نابود می‌کند

افزایش 48 درصدی سهم وصولی مالیات در استان کرمان فضای کسب و کار را نابود می‌کند
رئیس اتاق کرمان با بیان اینکه افزایش 48 درصدی سهم وصولی مالیات استان کرمان فضای کسب و کار را نابود می‌کند گفت: افزایش ناعادلانه مالیات نتیجه‌ای جز فشار بیشتر بر کسانی که در سیستم مالیاتی کشور شفاف عمل می‌کنند ندارد و به اقتصاد زیرزمینی دامن می‌زند.
- اخبار استانها -

سیدمهدی طبیب‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با بیان اینکه فعالان اقتصادی در خط مقدم جنگ اقتصادی تنها هستند و صدایشان به جایی نمی‌رسد اظهار داشت: ما به عنوان تولیدکنندگان و بخش خصوصی در کشور نه غیر واقع حرف می‌زنیم و نه زیاده‌خواهی داریم.

وی با اشاره به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری گفت: حتما ضرورتی در کشور احساس شده که رهبر معظم انقلاب به این مسئله توجه داشتند اما باید بپرسید که سیستم اجرایی، قضائی و مقننه کشور در این راستا چه حرکتی انجام دادند و در سالی که به نام رونق تولید نامگذاری شده نسبت به سال‌های دیگر چه مشکلی از تولیدکنندگان حل شده است.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان با تاکید براینکه اگر به نامگذاری سال‌ها از سوی مقام معظم رهبری توجه بیشتری شود بسیاری از مشکلات جامعه حل می‌شود افزود: در جهت تحقق شعار سال و در راستای رونق تولید چه دردی از تولیدکنندگان ما حل شده و ما به عنوان کسی که در این حوزه ذینفع بوده و مطالبه‌گر هستیم.

وی با بیان اینکه همه‌ می‌دانیم که بحث اشتغال مسئله روز کشور است گفت: اما اشتغال که خود به خود ایجاد نمی‌شود و در سایه فضای کسب و کار مناسب و مساعد است که رونق تولید ایجاد شده و توسعه اقتصادی اتفاق می‌افتد و در نهایت به حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید می‌انجامد.

طبیب‌زاده با اشاره به اینکه فضای نامساعد اقتصادی باعث می‌شود که اقتصاد رانتی و زیرزمینی ایجاد شود تصریح کرد: در صورتی که فضای اقتصادی کشور، شفاف نباشد و مجوزها به راحتی صادر نشود، فساد ایجاد می‌شود.

وعده وزیر صنعت برای رفع موانع واحدهای تولیدی استان کرمان70 درصد واحدهای تولیدی استان کرمان زیر ظرفیت اسمی کار می‌کنندانتقاد استاندار کرمان از حضور نمایندگان تام‌الاختیاری که اختیاری ندارند

وی با اشاره به افزایش 48 درصدی امسال مالیات در استان کرمان گفت: زمانی که مالیات و تامین اجتماعی سدی بر سر راه تولیدکننده باشد تولیدکنندگان ما ناچار به سمت اقتصاد زیرزمینی می‌روند.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان با تاکید بر اینکه نباید افزایش 48 درصدی مالیات به مردم و تولیدکنندگان استان کرمان تحمیل شود بیان کرد: مگر در حوزه تولید در استان کرمان چه اتفاقی افتاده که این تصور ایجاد شده که درآمدها آنقدر افزایش پیدا کرده که به همین میزان باید مالیات را 48 درصد افزایش داد؟

وی با بیان اینکه افزایش مالیات نتیجه‌ای جز فشار بیشتر به وضع موجود ندارد آن هم بر کسانی است که در سیستم مالیاتی کشور شفاف عمل می‌کنند و البته در شرایطی که رونق چندان اقتصادی ندارند گفت: سیاست‌های اجرایی در سال رونق تولید با شعار سال هماهنگ نبوده و هم‌خوانی ندارد.

طبیب‌زاده با اشاره به اینکه امروز جنگ ما، جنگ اقتصادی است و تولیدکنندگان سربازان خط مقدم هستند افزود: در این شرایط نابرابر، تحریم ظالمانه و محدودیت‌های انتقال ارز و کالا و کمبود نقدینگی، نبود تکنولوژی و نبود قطعات، حاکمیت باید پشت جبهه را نگه دارد.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان تنها در سایه حمایت دولت است که می‌توانند تولید و اشتغال موجود را حفظ کنند گفت: ما هدفی جز رونق تولید در استان نداریم و برای رسیدن به این هدف باید به دنبال بهبود فضای کسب و کار باشیم که با پشتوانه دولت و حمایت مردم از طریق مصرف کالاهای داخلی محقق می‌شود.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking