۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۶

خوزستان| قطب صنعت پتروشیمی همچنان در انتظار راه‌اندازی فرستنده دیجیتال است

خوزستان| قطب صنعت پتروشیمی همچنان در انتظار راه‌اندازی فرستنده دیجیتال است
شهرستان بندرماهشهر با وجود جمعیت و وسعت بالای خود از داشتن فرستنده‌های دیجیتال تلویزیونی محروم است و با اینکه سال گذشته اعتباری برای راه‌اندازی آن از محل اعتبارات شورای راهبردی صنایع پتروشیمی در نظر گرفته شد اما این امر تاکنون محقق نشده است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرماهشهر، شهرستان بندرماهشهر با وسعتی بیش از 2 هزار هکتار و با جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر بعد از اهواز وسیع‌ترین شهر استان خوزستان است، این شهرستان با دارا بودن مجتمع بزرگ بندری موسوم به منطقه ویژه بندر امام خمینی(ره) و بیش از 23 پتروشیمی و با وجود راه‌های ارتباطی دریایی، هوایی، زمینی و ریلی استراتیژیکی‌ترین نقطه جنوب غرب کشور بوده است.

شهرستان بندرماهشهر با وجود جمعیت و وسعت بالای خود از داشتن فرستنده‌های دیجیتال تلویزیونی محروم بوده که این مسئله بر خلاف دیگر شهرستان‌های همجوار آن بوده است به طور مثال شهرستان امیدیه که در 60 کیلومتری بندرماهشهر واقع شده دارای فرستنده دیجیتال بوده و مردم آن به راحتی از گیرنده‌های دیجیتال خود استفاده می‌کنند.

نبود فرستنده دیجیتال در شهرستان بندرماهشهر سبب شده که مردم بندرماهشهر سیگنال‌های گیرنده‌های دیجیتال خود را با فرستنده‌های امیدیه تنظیم کنند که با وجود فاصله زیاد این مسئله موجب قطعی و خرابی مکرر تلویزیون‌های آنها شده است.

در ابتدای سال گذشته فرماندار پیشین بندرماهشهر از همکاری صدا و سیمای مرکز خوزستان با شورای راهبردی صنایع پتروشیمی بندرماهشهر خبر داده بوده و افزوده بود که اعتبار چشمگیری برای راه‌اندازی فرستنده دیجیتال در بندرماهشهر در نظر گرفته شده است؛ این مسئله با تغییر فرماندار به فراموشی سپرده شده و با وجود پیگیری‌های مداوم مردم و رسانه‌ها این امر تاکنون محقق نشده است.

استاندار خراسان جنوبی: فرستنده دیجیتال در روستاهای قهستان به بهره‌برداری می‌رسدسی و پنجمین فرستنده دیجیتال خراسان جنوبی راه‌اندازی شدراه‌اندازی فرستنده دیجیتال در روستاهای خراسان جنوبی از خواسته‌های مردم است

یکی از شهروندان ماهشهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: ماهواره‌ها و شبکه‌های خارجی از وسایل هجوم فرهنگی غرب و بیگانگان بوده که اگر خانواده‌ای از آن استفاده کند موجب تزلزل بنیان خانواده می‌شود؛ شبکه‌های ماهواره‌ای بدون هیچ محدودیت سنی و تنها برای از بین بردن فرهنگ ایرانی و اسلامی ونفوذ عقل‌های مردم ایجاد شده‌اند.

وی افزود: با راه‌اندازی سیستم دیجیتال بومی و ایجاد گیرنده‌ها و فرستنده‌هایی برای دریافت تنها سیگنال‌های شبکه‌های مختلف صدا و سیما قدمی بسیار مثبتی برای مقابله با ماهواره‌ها برداشته شده است.

حیاتی عنوان کرد: متاسفانه بندرماهشهر از دکل‌های فرستنده دیجیتال محروم بوده و مردم را با چالشی در استفاده از این فناوری همراه کرده است؛ قطعی مکرر این فرستنده‌ها و بی‎‌کیفیت بودن وضوح آن در بندرماهشهر از نتایج نبود فرستنده در این شهرستان بوده است.

وی گفت: فرماندار پیشین به مردم قول داده بود که هر چه زودتر فرستنده‌های دیجیتال را در بندرماهشهر نصب کند اما با رفتن او تاکنون این امر محقق نشده و تنها یک درد و مشکل دیگری به مشکلات مردم بندرماهشهر افزوده شده است.

محسن بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در این باره اظهار داشت: سال گذشته و در زمان فرماندار پیشین 3 میلیارد ریال از محل اعتبارات شورای راهبردی صنایع پتروشیمی برای راه‌اندازی و نصب فرستنده‌ دیجیتال در بندرماهشهر در نظر گرفته شده بود تا صدا و سیما در ازای دریافت این اعتبار دکل این فرستنده در بندرماهشهر را تامین و راه‌اندازی کند.

وی افزود: متاسفانه به دلیل اینکه سازمان صدا و سیما نمی‌تواند از بخش‌های خصوصی اعتباری دریافت کند این مسئله بدون نتیجه مانده بود؛ امسال ما نیز با تصویب 3 میلیارد ریال دیگر از محل شورای راهبردی صنایع پتروشیمی تصمیم گرفتیم که این موضوع را به نتیجه برسانیم.

فرماندار بندرماهشهر بیان کرد: در چند هفته گذشته جلسه‌ای با معاون فنی صدا و سیما و مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی گرفته شد و مصوب شد که شرکت عملیات غیرصنعتی تجهیزات و وسائل مردم نیاز را خریداری و تامین کرده و صدا و سیما نسبت به نصب و راه‌اندازی آنها اقدام کند؛ امیدواریم با پیگیری‌های انجام شده این امر هر چه زودتر محقق شود.

منبع : تسنیم
website tracking