۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۱

زمین خواران با سامانه تلفنی یگان حفاظت از اراضی ملی، زمین گیر می شوند

زمین خواران با سامانه تلفنی یگان حفاظت از اراضی ملی، زمین گیر می شوند
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن کشور خبر داد: بزودی سامانه تلفنی یگان حفاظت از اراضی ملی راه اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، سرهنگ پاسدار جواد خردمند فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن کشور در یازدهمین سفر استانی به گیلان در بازدید از وضعیت فعالیت‌های یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان، وضعیت زمین‌های استان را مورد بررسی قرار داد وگفت: با تدابیر مسئولان کشوری و همراهی وزیر راه و شهرسازی قرار است بزودی سامانه تلفنی یگان حفاظت از اراضی ملی راه اندازی شود تا مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف زمین خواری مسئولین مربوطه را مطلع نمایند.
او در این بازدیدعملکردیگان حفاظت از اراضی ملی گیلان را مطلوب ارزیابی کردوگفت: که این مطلوبیت جز با تعامل اداره کل راه و شهرسازی استان، یگان حفاظت و مجموعه قضایی و انتظامی بدست نمی‌آید.
سرهنگ خردمند با ارائه آماری گفت:ازابتدای سال ۹۵ تاکنون ۷۰۰ موردگزارشات دریافتی، ۶۶۴ پرونده تشکیلی، ۸۳ مورد اجرا ء احکام داشتیم ودر حال حاضر ۵ پرونده نیز در شورای تامین در حال بررسی است. همچنین طی این مدت ۹۰ هکتار از اراضی ملی در استان گیلان رفع تصرف شد.
او کل مساحت اراضی تحت مالکیت دولت در گیلان را بالغ بر ۲۲۷۱ هکتارعنوان کرد وافزود: از این میزان ۱۸۵۲ هکتار جهت حفاظت به یگان حفاظت راه وشهرسازی گیلان تعرفه شده است.
سرهنگ پاسدار خردمند زمین خواری را پدیده اجتماعی قلمدادکرد وافزود:متاسفانه افراد سودجو خود صحنه گردان این پدیده هستند که یگان حفاظت با اقتدار با اینگونه افراد برخورد می‌کند.
او با بیان اینکه تغییر کاربری اراضی تصرفی یکی از معضلاتی است که در کشور شاهد ان هستیم، تصریح کرد: متاسفانه برخی دهیاری‌ها بدلیل عدم آگاهی یا نیازمندی به بودجه‌های خاص وارد این موضوعات می‌شوند که این امر گریبانگیر خود ان‌ها نیز می‌شود.
سرهنگ خردمند با اشاره به دغدغه رهبری وریاست جمهوری در مورد پدیده زمین خواری گفت: امروزه دستگاه قضا ونیروی انتظامی بشدت با این موضوع برخورد می‌کند ویگان حفاظت هیگونه‌ای مسامحه‌ای با فرد خاطی ندارد.
وی از کلیه دستگاه‌های مرتبط درخواست کرد تا در هنگام صدور مجوز دقت لازم داشته باشند.
ماکان پدرام مدیر کل راه وشهرسازی گیلان نیز در ادامه از کاهش چشمگیر تصرفات اراضی دولتی خبر داد وگفت:از زمان تشکیل یگان حفاظت سازمان ملی زمین ومسکن، تصرفات وتعرضات اراضی ملی به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته که این نشان ازعملکرد مطلوب آن‌ها در پاسداری از بیت المال دارد و امیدواریم این روند هم چنان ادامه یابد.
او با بیان اینکه استان گیلان بدلیل داشتن مواهب طبیعی وجاذبه‌های گردشگری بیشتر مورد طمع زمین خوران وسودجویان قرار می‌گیرد، خاطر نشان کرد:مردم باید با در زمان خرید زمین و یا مستحدثات نسبت به استعلام از اداره کل راه و شهرسازی استان اقدام کرده تا اراضی متعلق به ارگان‌های دولتی را خریداری نکنند وسوداگران عرصه زمین خواری نتوانند از عدم آگاهی مردم سوء استفاده کنند.

کلیدواژه ها :پدیده
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking