۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۹

اعتبار ۷۵ میلیارد ریالی برای ۹ طرح در حوزه راه استان

اعتبار ۷۵ میلیارد ریالی برای ۹ طرح در حوزه راه استان
۷۵ میلیارد ریال برای اجرایی کردن طرحهای حوزه راه کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون وزیر راه و شهر سازی تصویب شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج عبدالهاشم حسن نیا  معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در دیدار با حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد در تهران از مصوب شدن این مبلغ برای طرح های پیشنهادی این استان خبر داد.   عبدالهاشم حسن نیا گفت: تمامی این مطالبات و ۹ مورد درخواست استاندار کهگیلویه وبویراحمد که مورد تاکید وزیر نیز هست، در دستور کار برای عملیاتی شدن قرار گرفته است.   معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: موارد مربوط به حوزه راهداری از جمله تامین اعتبار لازم برای ناوگان راهداری این استان و همچنین ، رفع مشکلات و نبود تهویه مناسب در تونل های جاده یاسوج- بابامیدان و نیز تامین اعتبار لازم برای پل ها، ابنیه ها و خسارات ناشی از سیل از هفته آینده وارد مرحله عملیاتی خواهند شد.   استاندار این استان هم در این دیدار با اشاره به اینکه ۷۵ میلیارد ریال برآورد ریالیِ ۹ طرح پیشنهادی به وزیر راه و شهرسازی بود،گفت: این مطالبات در حوزه حمل و نقل و ساماندهی وضعیت راه های استان ارائه شد که با پاسخ مثبت دولت و این وزارتخانه همراه بود.     استانداد برخی از این درخواست ها را شامل بهبود وضعیت ایمنی در راه های برون شهری با نصب علائم و تجهیزات راهداری، ساماندهی و نوسازی ناوگان راهداری با عمر بالای ۳۰ سال، تامین قیر مورد نیاز برای بهسازی و روکش آسفالت به ویژه در راه های فرعی و روستایی، تهویه تونل های مسیر جاده یاسوج – بابامیدان و تخصیص اعتبار مورد نیاز برای راه ها، ابنیه ها و پل های تخریب شده در سیل امسال عنوان کرد.  
  وی ادامه داد: ظرف سه ماه گذشته بروز تصادفات مرگبار در جاده های برون شهری وضعیت خاصی را به لحاظ روانی در استان ایجاد کرده بود که بازتاب های منفی و گسترده ای نیز در رسانه ها در پی داشت.      کلانتری با اشاره به برخی مطالبات و نیازهای ضروری استان در زمینه ساماندهی و بهبود وضعیت حمل و نقل جاده ای و همچنین هوایی در استان تاکید و خواستار توجه ویژه و تسریع در عملیاتی کردن این نیازهای ضروری از سوی این وزارتخانه شد.     حسین کلانتری گفت: اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری نیز با اشراف و اطلاعات کامل به وضعیت خاص استان خواستار توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی برای رسیدگی و پیگیری سریع به وضعیت ایمنی راه های این استان شده بود.   او افزود: استان کهگیلویه وبویراحمد با توجه به شرایط خاص توپوگرافی، کوهستانی بودن و همچنین پراکندگی گسترده مناطق، وضعیتی خاص در حوزه حمل و نقل و ساخت طرح های راهسازی و راهداری دارد.     استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: بیش از ۷۵درصد از حدود ۶ هزار کیلومتر راه های این استان اعم از اصلی، فرعی و روستایی در زمستان ها برفگیر،کوهستانی و نیازمند حضور عوامل و تجهیزات راهداری است.  
  او وضعیت ناوگان راهداری در استان را تاسف بار توصیف کرد و ادامه داد: اداره کل راه و شهرسازی و راهداری این استان با وجود همه این مشکلات و تنگناها و وضعیت خاص حاکم در حوزه راه ها حتی یک دستگاه لودر با کیفیت راهداری نیز ندارد.   
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking