۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۵

مددجوی دیروز، موفقیت امروز

مددجوی دیروز، موفقیت امروز
تا گذشته نه چندان دورزیر پوشش حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) کرمان بودندو اکنون افرادی موثر و شاخص در اجتماع. آقای گروهی، خانم خوشکار و حجه الاسلام غفوری تنها قطره‌هایی هستند از این دریای موفقیت و خودکفایی که با آن‌ها به صحبت نشستیم.

مددجوی دیروز، موفقیت امروزبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،یحیی صادقی مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه هدف کمیته امداد این است خانواده‌های مددجو را توانمند کند در طرح ابتکاری رویش اراده ها" با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از افرادی که روزی مددجوی کمیته امداد بودند، اما امروز مسئولیت دارند، برگزار خواهد شد.

صادقی گفت:لازمه شکرگزاری برای سلامتی و ثبات خانواده و کانون گرم آن این است به دیگران کمک کنیم، توقعات زندگی خود را زیاد نکنیم، در درخواست از والدین منطقی باشیم و زیاده خواه نباشیم.

وی با اشاره به اینکه هدف کمیته امداد این است خانواده‌های مددجو را توانمند کند اظهارداشت: در این راستا همایش رویش اراده هابا حضور بیش از ۲۰۰ نفر از افرادی که روزی مددجوی کمیته امداد بودند اما امروز مسئولیت دارند، برگزار خواهد شد.

صادقی تصریح کرد: فردی را می‌شناسم که دکترای فیزیک دانشگاه تهران دارد و به گفته خودش با سرپرستی مادر، همت خود و حمایت کمیته امداد به اینجا رسیده است.

مددجوی دیروز، موفقیت امروز

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه کمیته امداد از برکات انقلاب و نظام است، گفت: مددجویان امداد خانواده‌های عزتمند و نخبه هستند و الان دانشجوی پزشکی داریم که در جنوب استان در کپر زندگی می‌کردند.

یکی از دلایل پایداری موفقیت‌های مددجویان نظارت این نهاد قبل، حین و بعد از موفقیت هاست.

خانم خوشکار یکی از مددجویانی است که موفقیتش را مرهون کمیته امداد امام خمینی است.

او افزود: سختی‌ها و رنج‌های زیادی در زندگی ام کشیدم، درد محرومیت را به خوبی حس کردم و در این مسیر تنها تلاش بود که به زندگی امیدوارم کرد.

وی که کنون به درجه استادی دانشگاه رسیده است بیان داشت:تلاش کردم و در این مسیر پاسخم را گرفتم و در این مسیر گامهایم را با اراده و با قوت برداشتم.

او بیان کرد:اکنون که در این مسیر قدم برداشته ام بهتر درد محرومین و دانشجویانی که مشکل دارند را حس میکنم.

مددجوی دیروز، موفقیت امروز

خوشکار افزود: یکی از دغدغه هایم د ر شغل فعلی دستگیری از محرومینی است که واقعا درکشان میکنم و تا میتوانم یاری گرشان هستم.

حجه الاسلام غفوری یکی دیگر ازمددجویانی است که به عنوان فعال فرهنگی و ممذهبی در کرمان تا دیروز در زیر چتر کمیته امداد حضرت امام خمینی بوده و اکنون خود تبدیل شده است به یک راهنما و مشاور، فردی که بسیار تاثیر گذار است در اجتماع خودش به ویژه برخورد با جوانان.

او بیان داشت:کمیته امداد مراحل به کمال رسیدن را برای مددجویان دنبال کرد و اکنون ثمره اش را می‌بیند که افراد موفق در اجتماع توانسته اند دین خود را نسبت به خدمات این نهاد مقدس ادا کنند.

غفوری نژاد افزود:در مدتی که تحت پوشش کمیته امداد بودم همیشه در این فکر بود م که چگونه بتوانم ثمره این خدمات را به جامعه برگردانم و اکنون با حمایت‌های خوب این نهاد توانستم به فردی موفق در اجتماع تبدیل شوم و در یکی از مساجد شهر کرمان در حد توان یاریگر مردم و گره گشا باشم.

مددجوی دیروز، موفقیت امروز

او گفت: کسب رتبه امام جماعت برتر کشوری در مسجد طفلان مسلم کرمان یکی از برکات و عنایات خاص خداوند به بنده بوده که در زیر سایه نهادی، چون کمیته امداد حضرت امام خمینی ره به دست آمده است.

حجت الاسلام غفوری نژاد تصریح کرد:فعالیت‌های فرهنگی و هنری و مذهبی در این مسجد یکی از شاخص‌ترین برنامه‌ها برای جوانان است که به همین دلیل توانستیه ایم حرفی برای گفتن داشته باشیم.

اقای لورگی که اکنون مدیریت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در کهنوج را برعهده دارد یکی دیگر از ۲۰۰ مددجوی موفق دیروز استان کرمان است.

او گفت:اکنون که به مرتبه‌ای رسیده ام که میتوانم گره از کار فردی بردارم و تاثیر گذاری در اجتماع باشم هیچ وقت فراموش نمیکنم روزگار سختی ه ایی که تحمل کردم و مشکلات عدیده‌ای که در این مسیر داشتم.

او تصریح کرد: کمیته امداد و حمایت‌های آن توانست مرا ا زرنج و خاطری مکدر رهایی یابد و اکنون فردی باشم که خود از دیگران گره گشایی و رفع مشکل نمایم.

لورگی بیان داشت: تا قبل از این موضوع که موفق شوم هیچ وقت فکر نمیکردم که بتوانم از این سختی‌ها رهایی یابم، اما به کمک نهادی مقدس، چون کمیته امداد حضرت امام خمینی ره توانستم از آب و گل در بیایم و اکنون روی پای خود بایستم.

او گفت: اکنون در مدیریتی که برعهده ام است تلاشم و کوششم این است که تا میتوانم مشکلی از فرد محرومی حل کنم.

او بیان داشت: کمیته امداد حضرت امام خمینی ره با کمک‌های خود یک موفقیت مستمر را برای مددجویان خود ایجاد کرده است که اکنون این مسیر برای دیگران و مددجویان امروز هم ادامه دارد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking