۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۷

پایان‌بندی جذاب رویدادهای پارالمپیک 2020 توکیو با فینال بسکتبال با ویلچر

پایان‌بندی جذاب رویدادهای پارالمپیک 2020 توکیو با فینال بسکتبال با ویلچر
کمیته برگزاری المپیک و پارالمپیک توکیو 2020 از پایان‌بندی پر هیجان رویدادها و مشخص شدن برنامه‌ی برگزاری مسابقات بسکتبال با ویلچر پارالمپیک خبر داد.
- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، کمیته برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو، زمان برگزاری رقابت‌های بسکتبال با ویلچر را از سه‌شنبه 4 تا یکشنبه 16 شهریور ماه سال 99 (25 آگوست تا 6 سپتامبر 2020) اعلام کرد.

بر همین اساس، برگزاری رقابت‌های مرحله مقدماتی این رشته در دو ورزشگاه صورت می‌گیرد و نخستین بازی آن چهارشنبه پنجم شهریور ماه 99، در مجموعه ورزشی موساشینو فارست انجام می‌شود.

قرعه بازی‌ها برای تیم‌های مردان و زنان در هر روز، از پنجشنبه ششم تا یکشنبه نهم شهریور ماه سال 99 برابر با 27 تا 30 آگوست، 6 بازی است که در دو ورزشگاه موساشینو فارست و اریاک ارنا (هر کدام سه دیدار در هر روز) برگزار خواهد شد.

تمام رویدادهای بسکتبال با ویلچر مردان از 31 اگوست برابر با دوشنبه دهم شهریور ماه به ورزشگاه اریاک آرنا منتقل می‌شود.

رقابت‌های مرحله یک چهارم نهایی مردان روز چهارشنبه دوم سپتامبر برابر با 12 شهریورماه و دیدار نیمه نهایی نیز جمعه 4 سپتامبر برابر با 14 شهریور ماه برگزار خواهد شد.

بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو پایان‌بندی جذاب و پر هیجانی خواهد داشت، چراکه همزمان با دیدار فینال و رده‌بندی بسکتبال با ویلچر مردان خواهد بود.

این دو دیدار، یکشنبه ششم سپتامبر برابر با 16 شهریور ماه برگزار و پس از آن نیز مراسم اختتامیه پارالمپیک 2020 انجام خواهد شد.

در پارالمپیک 2020 حدود 4400 ورزشکار دارای معلولیت در 540 رویداد و 22 رشته‌ی ورزشی در بیست و یک سالن در شهرهای توکیو، سایتاما، چیبا و شیزوئوکای ژاپن با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

تغییر ساعت مسابقه ماراتن پارالمپیک 2020 به دلیل گرمای هوا

 

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

    website tracking