۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۰

فعالیت ۲۰ هزار سمن در کشور/کمک ۵۰۰ میلیاردی سمن‌ها به سیل‌زدگان

فعالیت ۲۰ هزار سمن در کشور/کمک ۵۰۰ میلیاردی سمن‌ها به سیل‌زدگان
گروه اجتماعی- معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور گفت: سازمان‌های مردم نهاد نقش خوبی در بحران سیل که در کشور اتفاق افتاد، ایفا‌ کردند و در حدود ۵۰۰ میلیارد تومان به سیل‌زدگان اختصاص داده‌ شد.

فعالیت ۲۰ هزار سمن در کشور/کمک ۵۰۰ میلیاردی سمن‌ها به سیل‌زدگانبه گزارش ایکنا از یزد، كمال اكبری، معاون مشاركت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت كشور سه شنبه شب، 22 مردادماه در جمع خبرنگاران استان یزد اظهار کرد: استان یزد از شهر‌های افتخار‌آمیز کشور است که در مشارکت اجتماعی سرآمد بوده‌ و از قدیم تاکنون مردم شریف یزد مشارکت‌های چشمگیری داشته‌اند.

اکبری با اشاره به اینکه مشارکت‌های اجتماعی یکی از محوری‌ترین موضوعات مرتبط با توسعه‌ پایدار است افزود: همه بر این نکته متحد هستند که توازن منطقی در جامعه نیازمند مشارکت‌های اجتماعی مردم است و بهترین نوع آن مشارکت سازمان‌های مردم نهاد است که به صورت داوطلبانه، غیرسیاسی و غیرانتفاعی اداره می‌‌شود و در این سازمان‌ها در جهت مسائل جامعه اقدامات مناسبی صورت می‌گیرد و همه در این سازمان و در کنار هم برای نفع جمعی و ارائه خدمات در کنار هم جمع هستند.

وی ادامه‌ داد: سازمان‌های مردم نهاد به هیچ وجه جهت‌گیری حزبی ندارند و به هیچ عنوان نباید در راستای گروه سیاسی خاصی در سازمان مشغول باشد و در خصوص مسئله انتخابات به هیچ عنوان اجازه تبلیغ را ندارند و باید به اصل انتخابات و مشارکت سیاسی مردم اقدام نمایند.

اکبری گفت: ۲۰ هزار سازمان مردم نهاد در حوزه‌های مختلف از جمله رسیدگی به نیازمندان و فقراء، بهداشت و درمان، حفاظت از محیط زیست، میراث فرهنگی و در حوزه‌های عمومی نیاز‌های کشور اعم از ورزش و جوانان، خانواده و فضای مجازی فعالیت می‌کنند.

معاون مشاركت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت كشو با اشاره به رویکرد‌هایی که در دستور‌ کار سازمان مردم نهاد در جهت توسعه جامعه اقدام شده‌ است گفت: از سال گذشته تاکنون بیش از ۴۰۰ برنامه آموزشی در سطح ملی و شهرستانی برای توانمند‌سازی سازمان‌های مردم نهاد برگزار شده است.

وی ادامه‌ داد: استقرار نظام رتبه‌بندی سازمان‌های مردم نهاد و سمن‌ها در دستور کار است که سبب آگاهی از جایگاه سمن‌های فعال می‌شود و از این طریق دستگاه‌ها می‌توانند با افرادی که مجوز رسمی، فعال و به روز دارند آشنا شده و به همکاری با آن‌ها مشغول شوند.

اکبری اظهار‌ کرد: برای افزایش اعتماد مردم به سازمان‌های مردم نهاد و مشارکت‌های بیشتر مردم، نظارت کیفی بر سمن‌ها صورت خواهد گرفت که توسعه شبکه‌های موضوعی سمن‌ها در راین راستا انجام و هم اکنون ۱۸ شبکه ملی وجود دارد و زیر نظر شبکه‌های ملی و مستقر در استان‌ها فعالیت می‌کنند.

اکبری افزود: با فعال سازی خانه سازمان‌های مردم نهاد در توسعه فعالیت‌های اجتماعی، خیر اجتماعی و همکاری بیشتر مردم در توسعه جامعه و فعال‌تر کردن سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد اقدام خواهیم کرد.

وی تصریح‌ کرد: خوشبختانه سازمان‌های مردم نهاد نقش خوبی در بحران سیل که در کشور اتفاق افتاد ایفا‌ کرد و در حدود ۵۰۰ میلیارد تومان به صورت نقدی و غیر نقدی به سیل‌زدگان ۴ استان اصلی اختصاص داده‌ شد.

معاون مشاركت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت كشور گفت: در حال حاضر برخی از اعضای سازمان‌های مردم نهاد در حال ارائه‌ بازتوانی به سیل‌زدگان هستند.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking