۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۵

کمپ سگ‌های بلاصاحب در «بوشهر» تجهیز شد

کمپ سگ‌های بلاصاحب در «بوشهر» تجهیز شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، حسن شجاعی‌پور عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  عملیات تجهیز کمپ سگ‌های بلاصاحب توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر انجام شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر افزود: نخستین کارکرد در ایجاد امنیت برای این کمپ، دیوارکشی و فنس‌کشی بود تا زمینه کنترل این سگ‌های بلاصاحب انجام شود.

وی تصریح کرد: تأمین یخچال و فریزر جهت نگه‌داری غذا و دارو و احداث حوضچه آبخور حیوانات نیز  از اقدامات انجام شده در این کمپ بوده است.

شجاعی مساحت کمپ نگهداری سگ‌های بلاصاحب را حدود دو هکتار عنوان کرد و  گفت: با استقرار کانکسی مجهز ویژه نگهبانی و کارکنان ، کار مراقبت، تیمار و سم‌پاشی انجام و به شکل دوره‌ای با استفاده از کادر تخصصی سازمان دامپزشکی استان بوشهر، واکسیناسیون انجام می‌شود.

وی با اعلام این که مراقبت‌های اصولی جهت حفظ بهداشت محیط زندگی این سگ‌ها در کمپ انجام می‌شود، عنوان کرد: با تجهیز کمپ به یک دستگاه کارواش و یک تانکر 30 هزار لیتری، کار شستشوی محل زندگی سگ‌های بلاصاحب به شکل روزانه انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر ادامه داد: از آنجا که بخشی از بیماری‌ها بین انسان و حیوان مشترک بوده و می‌توانند قابل انتقال به انسان باشند، تمامی پرسنلی که در این کمپ به شکل مستقیمی با سگ‌ها در تماس هستند، مشمول معاینات دوره‌ای پزشکی قرار می‌گیرند.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking