۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۶

واکنش مدیر کل منابع طبیعی به زمین خواری و کوه خواری در سروک یاسوج

واکنش مدیر کل منابع طبیعی به زمین خواری و کوه خواری در سروک یاسوج
طبق برخی گزارشات مشاهده شده در منطقه سروک کاربری های کشاورزی و منابع طبیعی به وسیله برخی افراد سودجو در حال تخریب جهت ساخت و سازهای مسکونی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس؛ منابع طبیعی به عنوان یک ظرفیت طبیعی و خدادای متعلق به نسل حال و آینده است، این ظرفیت طبیعی سبب کمک به بشر در ابعاد مختلف  می شود.

 

از دیگر ویژگی های طبیعت و منابع طبیعی می توان به جلوگیری از فرسایش خاک، سد طبیعی در مقابل ریزگردها و آلودگی ها، تعدیل دمای هوا، جنبه های تفریحی و گردشگری، جذب آب  و انتقال  به منابع آب زیرزمینی و تاثیر بر سلامت و روان ساکنان این مناطق بخش کوچکی از مزیت های منابع طبیعی و جنگل است.

 

با وجود فواید بسیار منابع طبیعی میطلبد مسوولان مربوطه و مردم در حفظ و صیانت از آن تلاش کافی داشته باشند، در همین ارتباط مشاهده شده است در منطقه سروک یاسوج طبق گزارش یکی از ساکنان، زمین خواری و تخریب طبیعت در دل کوه و تپه ها، و همچنین  تغییر کاربری از کشاورزی به مسکونی انجام شده است.

 

این شهروند بیان میکند در قسمت اصلی ساخت و سازهایی وجود دارد که مجوزهای قانونی دارد، اما بخش دیگر ساخت و سازها در زمین های کشاورزی و در کوه ها  در حال انجام است به گونه ای که مشاهده میشود در این مناطق ویلاهای مختلف با تفکیک زمین در حال ساخت است.

 

با توجه به موضوع مذکور میطلبد مسوولان مربوطه از قبیل منابع طبیعی و جهاد کشاورزی استان باید نسبت صحت و سقم   مسئله فوق در سروک که در 5 کیلومتری شهر یاسوج قرار دارد اقدام کرده و در صورت وجود چنین مسائلی از تخریب و نابودی طبیعت توسط افراد فرصت طلب و سودجو با پیگیری های قانونی جلوگیری به عمل آورند.

 

مدیر کل منابع طبیعی در خصوص  موضوع مذکور گفت:در  خصوص تخریب طبیعت و زمین خواری پرونده های قضایی تشکیل شده است و از طرفی اگر تغییر کاربری در زمین های کشاوزی صورت گرفته باشد در حوزه اختیارات جهاد کشاورزی است.

 

حکمتیان بیان کرد: در صورتی که موضوع زمین خواری و دخل و تصرف در طبیعت در منطقه سروک مشاهده شود بدون فوت وقت و بدون تعارف با کسی مسئله مورد نظر بررسی و با متخلفان برخورد قانونی می شود و پرونده قضایی برای آنها تشکیل خواهد شد.

 

کلیدواژه ها :کشاورزی
منبع : دانا

اخبار مرتبط

website tracking