۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۲

دعای خیر محرومان بدرقه راه جهادگران؛

عمامه های خاکی/بازسازی 35 واحد مسکونی مددجویان سیل‌زده توسط بسیجیان در تویسرکان

عمامه های خاکی/بازسازی 35 واحد مسکونی مددجویان سیل‌زده توسط بسیجیان در تویسرکان
بر اثر وقوع سیل در ابتدای سال جاری خانه های بسیاری تخریب شد، که بی تردید هنوز هم ساخته نشده و نیاز به بازسازی و کمک های مردمی دارند، با این حال در تویسرکان، حتی طلبه های بسیجی هم پای کار آمدند تا هرچه سریعتر با بازسازی خانه های محرومان، مرهمی بر روی زخم نداری آنان بگذارند و خانه هایشان را بسازند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهمدان؛ ابتدای سال جاری نقاط مختلفی از کشور درگیر سیلی شد که حتی خانه های بسیاری را در گلستان، لرستان، خوزستان و همدان ویران کرد.

همدان جزء یکی از پربارش ترین استان ها بود و خسارت های بسیاری از نظر تخریب منازل مسکونی متحمل شد، به ویژه آوار شدن خانه های محرومان در روستاها و مناطق دوردست.

تعداد قابل توجهی از این خانه های ویران شده هم متعلق به مددجویان دستگاه های حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی است، با توجه به منابع مادی اندک و نیروی انسانی از کار افتاده و یا بی سرپرست این خانوارها تصمیم بر آن شد تا بسیجیان همیشه در صحنه در نخستین اقدامات خود به ساخت، تعمیر و بهسازی خانه های مددجویان دست زنند.

 بازسازی ۳۵ واحد مسکونی مددجویان سیل‌زده توسط بسیج سازندگی در تویسرکان

و این گونه بنا به گفته «سرهنگ مرتضی سیاهوشی» فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان، بسیج سازندگی این ناحیه در بازسازی ۳۵ واحد مسکونی سیل زده مددجوان این شهرستان گام نخست را برداشت و مدتی است دست به کار شده اند.

سیاهوشی توجه به محرومان جامعه را یکی از اولویت های بسیج مستضعفین برای حمایت از اقشار کم برخوردار عنوان کرد و گفت: خدمت رسانی در تمامی سطوح را از وظایف اصلی خود می دانیم و تا پای جان هم در این عرصه ها فعالیت می کنیم.

فعالیت ۳۵ گروه جهادی برای بازسازی منازل سیل زده

«رضا ناصری» مسئول بسیج سازندگی تویسرکان هم در گفت و گو با خبرنگار عصرهمدان؛ با بیان اینکه ۳۵ گروه جهادی از ۶ حوزه محلات با همکاری بسیج سازندگی بازسازی ۳۵ خانه تخریب شده را در حال حاضر در دستور کار خود دارند، اظهار کرد: این برنامه ها در راستای طرح جهاد همبستگی رنگ و بویی جهادگرانه و مخلصانه تری به خود گرفته است.

وی تصریح کرد: در این اردوهای جهادی علاوه بر بسیج محلات، بسیج طلاب و بسیج عمران و معماری تویسرکان هم پای کار آمده اند و در گرمای تابستان فعالیت مضاعفی دارند تا فصل سرما نرسیده واحدهای مسکونی را تحویل دهند.

به همبن منظور خبرنگار عصر همدان، امروز به روستای "درواز" یکی از دورترین روستاهای تویسرکان رفته تا گزارشی از گروهای جهادی بسیجی تهیه کند، جایی که حتی مدیر حوزه علمیه شیخ علیخان زنگنه خود بیل به دست شده و آب بر روی سیمان می ریزد و آجرها را یکی یکی برای مرمت خانه یکی از روستائیان روی هم می گذارد.

گفتند و اصرار کردند نامی از ما طلبه ها نبرید، عکسی از ما طلبه ها نگیرید، گفتند و گفتند اما ما خبرنگاریم و باید از لحظات ناب عاشقی عرق ریختن حتی با عمامه های خاکی آنان هم تصاویری هرچند اندک تهیه کنیم.

مگر می شود دست یک روحانی در خدمت رسانی به مردم تاول بزند و نگوییم، مگر می شود عبای این روحانی که مدتی برای استراحت یک روستایی بر زمین پهن می کند را تنها نظاره گر باشیم و چیزی نگوییم، مگر می شود عرق ریخته شده بر پیشانی آنان را زیر آفتاب سوزان مرداد ماه مشاهده کنیم و حرف نزنیم.

عرق پیشانی تا پایین محاسنشان آمده است، گویی که صورت خود را هر لحظه می شویند، صورت هایشان از شدت آفتاب سوزان سیاه شده است و همچنان عمامه هایشان خاکی است.

جهادگران خدمت؛ جوانان بی ادعا

همچنین در روستای اشترمل هم جوانان جهادگری هستند که سن و سال چندانی ندارند، تعداد قابل توجهی از آنان ۱۴ تا ۲۲ ساله هستند، می توانستند در این روزهای گرم همچون دوستان خود به استخر شنا بروند و استراحت کنند و یا تفریحات دیگری انجام دهند، اما نمی توانند بی تفاوت باشند و یک جا بنشینند و فریاد بزنند آی آدم ها خانه ای ویران شده و زنان و کودکانی بی سرپرست کمک می خواهند، آنان این گونه رفتار نکرده و نمی کنند بلکه خود آستین های همتشان را بالا زده و به میدان آمده اند، قبل از آن که کسی به آنان بگوید دواطلبانه و در سکوت.

نمی خواهند اجرشان با بردن نامشان از بین رود و تنها می گویند چه خدمتی بالاتر از خدمت به مردم، مردمی که ولی نعمتان نظام هستند، پابرهنگانی که در لحظات حساس انقلاب همواره از اسلامیت آن دفاع کرده اند، لیاقتشان بیشتر است و باید خدمت رسانی به آنان هم بیشتر شود.

دعای خیری که به دل چسبید

و اما آنچه که می ماند دعای خیر مردمی است که بیشتر به دل جهادگران می چسبد و آن می شود بدرقه راه بسیجیان بی ادعا.

کلیدواژه ها :دعا
منبع : دانا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking