۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۰

انتقاد استاندار خراسان شمالی از مدیرکل بانوان استانداری؛ چرا طرح ارائه نمی‌دهید؟

انتقاد استاندار خراسان شمالی از مدیرکل بانوان استانداری؛ چرا طرح ارائه نمی‌دهید؟
استاندار خراسان شمالی از مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری به دلیل عدم ارائه طرح‌های خواسته شده، انتقاد کرد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد محمدعلی شجاعی عصر امروز در نشست با معتمدین خراسان شمالی اظهار داشت: صحت، سلامت و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات به واسطه فعالیت مطبوعات و رسانه ها شکل می‌گیرد.

همدلی تمامی دستگاه‌های خراسان شمالی سبب رشد اشتغال و فضای کسب‌ و کار شده استچهره‌های شاخص هنری خراسان شمالی در جشنواره صدا و سیما تجلیل می‌شوندریالی از اعتبارات خراسان شمالی بابت برگزاری جشنواره تولیدات صدا و سیما هزینه نمی‌شود

وی با بیان اینکه رسانه‌های خراسان‌شمالی درک فوق العاده از شرایط کشور دارند، افزود: درست است که رسانه‌های استان از نظر کمی رتبه 31 کشور را دارند اما انصافا از نظر رشد و فهم و در نظر گرفتن منافع نظام بسیار همراه و خوب هستند لذا رسانه‌های خراسان شمالی شایسته ارائه بهترین خدمات از سوی استانداری و دستگاههای اجرایی هستند.

استاندار خراسان شمالی با انتقاد از برخی مدیران که از سند توسعه خراسان شمالی خبری ندارند، تصریح کرد: از پنجشنبه همین هفته تدریس سند توسعه استان توسط سازمان برنامه و بودجه برای مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان ها آغاز خواهد شد تا در آن دسته از مدیرانی که نسبت به این سند بی‌تفاوت هستند، تغییر و تحول ایجاد شود.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با بیان اینکه مراکز آموزش عالی استان نیازمند رشته‌هایی نظیر صنایع تبدیلی، صنایع فولاد، مواد غذایی و گردشگری هستند، تصریح کرد: آن دسته از رشته‌هایی که در خراسان شمالی کارایی ندارند نباید در دانشگاه‌ها تدریس شود و اگر آموزش عالی استان بر مسیر توسعه منطبق نشود، رفت و آمدهای مسئولان ارشد کشور به خراسان شمالی بی فایده است.

شجاعی با ابراز گلایه از یغمایی مدیر کل بانوان و امور خانواده استان به دلیل عدم ارائه سه طرح مصوب در سفر ابتکار به خراسان شمالی، افزود: قرار بود مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری سه طرح در راستای افزایش نرخ باسوادی بانوان به ویژه روستاییان، طرح اشتغال بانوان روستایی و پذیرش بانوان روستایی به دانشگاه ها ارائه شود که متاسفانه هیچ کدام از این طرح ها ارائه نشد.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه حوزه‌های علمیه خراسان شمالی در مسیر توسعه استان گفت: جایگاه حوزه‌های علمیه، ستاد نمازجمعه، ائمه جمعه و روحانیون باید در مسیر توسعه استان تعریف شود تا نگرانی‌های موجود برای عفاف و حجاب و نماز مدارس حل شود.

استاندار خراسان شمالی متوسط نرخ فعلی بیکاری استان را 7.9 درصد اعلام کرد و بیان داشت: در حالی که در سال گذشته متوسط نرخ بیکاری استان در این ایام 10.4 درصد بود اما این رقم در حال حاضر به 7.9 درصد رسیده است. همچنین  11 استان از 31 استان در مولفه‌های کسب و کار نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری پیدا کردند که خراسان شمالی در این زمینه رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

وی در پایان با بیان اینکه خراسان شمالی به دلیل عقب‌ماندگی‌های طولانی به یک جهش با گام بلند و کار جهادی و انقلابی نیازمند است اضافه کرد: با توجه به آخرین آمارهای اعلام شده، خراسان‌شمالی در زمینه جذب اعتبارات اشتغالزا در جایگاه دوم کشوری قرار دارد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking