۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۹

600 کلاس درس تخریبی استان بوشهر نوسازی می‌شود

600 کلاس درس تخریبی استان بوشهر نوسازی می‌شود
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه 9 درصد کلاس‌های درس این استان تخریبی است گفت: اکنون 600 کلاس درس تخریبی استان بوشهر نوسازی و برای سال تحصیلی پیش‌رو آماده می‌شود.
- اخبار استانها -

غلامحسین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان گرانقدر اصحاب رسانه، خبرنگاران را روشنگران راه دانایی و اطلاع رسانی دانست و اظهار داشت: خبرنگاران به مدد قلم خود با آگاهی بخشی به موقع گام‌های مستحکمی در پیشرفت و توسعه بر می‌دارند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر به اینکه رسانه‌ها در دنیای امروز در کنار آموزش و پرورش نقش فرهنگ‌سازی جامعه را بر عهده دارد تاکید کرد: اهداف آموزش و پرورش با همکاری خبرنگاران محقق می‌شود که در این راستا نقش خبرنگاران و تاثیر عملکرد آنها در جامعه بیش از پیش مورد توجه است.

وی با اشاره به وضعیت نیروهای فرهنگی استان بوشهر بیان کرد: امسال 812 فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر بازنشسته می‌شوند که 377 نفر از کمبودهای کادر آموزشی در سال تحصیلی جدید از طریق جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان، جذب نیرو از طریق آزمون استخدامی و بکارگیری بازنشستگان فرهنگی تامین می‌شود.

حسینی با تاکید بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام آموزشی خاطر نشان کرد: تمام تلاش براین است که پروژه‌های بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی امسال تکمیل و افتتاح شود که بهره‌برداری از 99 پروژه نیمه تمام آموزشی در دستور کار قرار دارد.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جدید افزون بر 242 هزار دانش آموز به کلاس‌های درس می‌روند گفت: تعداد دانش آموزان استان بوشهر در سال تحصیلی جدید نسبت به سال قبل 12 هزار و 695 نفر افزایش دارد.

وی آموزش و پرورش را بزرگترین دستگاه اجرایی و متولی تعلیم و تربیت دانست و افزود: فضای تخریب کلاس‌های درس استان بوشهر 9 درصد است که نسبت به 30 درصد میانگین کشوری رقم پایینی است.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید کلاس‌های جدید به ظرفیت استان افزوده می‌شود خاطرنشان کرد: اکنون 600 کلاس درس تخریبی استان بوشهر نوسازی و برای سال تحصیلی پیش‌رو آماده می‌شود.

آموزش و پرورش استان بوشهر با کمبود نیروی انسانی آموزشی مواجه می‌‌شود راهکارهای افزایش رفاه فرهنگیان استان بوشهر ارائه شود آموزش و پرورش استان بوشهر با کمبود 1890 معلم روبه‌رو است

حسینی روند ساخت مدرسه شهدای هسته‌ای بوشهر را مورد اشاره قرار داد و افزود: پیش‌بینی می‌شود این مدرسه تا پایان امسال تکمیل و به آموزش و پرورش استان بوشهر تحویل شود.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking