۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۹

زاهدان| جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی خواستار رسیدگی به بحران آب هیرمند شد

زاهدان| جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی خواستار رسیدگی به بحران آب هیرمند شد
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زابل با صدور بیانیه‌ای خواستار پاسخگویی مسئولان مربوطه از جمله استاندار سیستان و بلوچستان نسبت به مطالبات اخیر مردم و دانشجویان و ورود سریع به بحران بی‌آبی شهرستان هیرمند شد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، تشکل دانشجویی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زابل با صدور بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن برای دفتر استانی تسنیم نمابر شده خواستار پاسخگویی مسئولان مربوطه از جمله استاندار سیستان و بلوچستان نسبت به مطالبات اخیر مردم و دانشجویان و همچنین ورود سریع و جدی به بحران بی‌آبی شهرستان هیرمند برای مرتفع شدن این مشکل شد.

در این بیانیه آمده است: مدتی است خبرهایی مبنی بر مطالبات اقشار مختلف مردم، از جمله دانشجویا‌ن، فعالین رسانه ای و ... درباره مسئله کم ابی و بی ابی شهر و روستاهای شهرستان هیرمند (از شهرستان های سیستان) به گوش می‌رسد. شهرستانی که به سبب دارا بودن اراضی وسیع کشاورزی، استخرهای پرورش ماهی، بازارچه‌های مرزی و مهمتر ان که، حضور سکنه مرزی، حائز اهمیت استراتژیک بالایی است، چنانچه سیستان از منظر مقام معظم رهبری، تنگه احد تلقی می‌شود.

کمبود «آب» روستاهای بروجرد را خالی از سکنه کرد؛ عدم تخصیص خسارات سیلنیاز 1100 میلیاردتومانی برای تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستایی در گلستان/مردم 77 روستا آب ندارندپروژه‌های آبخیزداری در 20 حوزه آبخیز گیلان اجرا می‌شود

این بیانیه می‌افزاید: اما برخلاف آن که سال بارشی خوبی را پشت سر گذاشته ایم، اخبار حاکی از آن است که مردم این منطقه در گرم ترین ماه های سال، در کنار طوفان های 120 روزه، از این نعمت حیاتی محروم اند، تا انجا که بعضا از ماه رمضان تاکنون بی ابی را تحمل کرده و تنها راه دسترسی ان ها به اب، معدود تانکرهای ابی است که هر 2-3 روز یک بار ابرسانی می کنند ؛ و چه بسا مشکلات عدیده ای از جمله مشکلات بهداشتی برایشان ایجاد شده است. نکته قابل توجه ان است که برخلاف مطالبات حقیقی و مجازی اقشار جامعه، هنوز پاسخی از مسئولین مربوطه به گوش نمی رسد.

در ادامه بیانیه آمده است: بسی جای تعجب و تاسف است، مسئولینی که دم از لب تشنه سالار شهیدان کربلا حضرت اباعبدا...الحسین (ع) می زنند، این چنین بی تفاوت نسبت به تشنگی محروم ترین مردم کشورشان عبور می کنند، مردمی که برخلاف مظلومیت، هنوز هم صبورانه سوء مدیریت مسئولینشان را تحمل می کنند.

این بیانیه خاطرنشان می‌کند: جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زابل، با توجه به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه احساس مسئولیت مسئولان امری فوری ، ضروری و واجب است، قاطعانه خواستار پاسخگویی مسئولین مربوطه از جمله استاندار سیستان و بلوچستان نسبت به مطالبات اخیر مردم و دانشجویان و هم چنین ورود سریع و جدی به بحران بی ابی منطقه هیرمند جهت مرتفع شدن این مشکل است تا شاهد رنج بیشتر مردم محروم این منطقه نباشیم.

منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking