۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۴

در دانشگاه آزاد خرم‌آباد؛

پایان‌نامه «نقد منع تدوین حدیث نبوی در قرن اول هجری» دفاع شد

پایان‌نامه «نقد منع تدوین حدیث نبوی در قرن اول هجری» دفاع شد
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ نخستین دانش‌آموخته مقطع دکتری علوم قرآن و حدیث دانشگاه آزاد خرم‌آباد از پایان‌نامه خود با عنوان «نقد منع تدوین حدیث نبوی در قرن اول هجری» در دانشکده ادبیات و علوم انسانی این واحد دانشگاهی دفاع کرد.

«نقد منع تدوین حدیث نبوی در قرن اول هجری»؛ موضوع نخستین رساله دکتری علوم قرآن و حدیث دانشگاه آزاد خرم‌آبادبه گزارش ایکنا از لرستان، طی هفته جاری، نخستین دانش‌آموخته مقطع دکتری علوم قرآن و حدیث دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد از پایان‌نامه خود با عنوان «نقد منع تدوین حدیث نبوی در قرن اول هجری قمری» در دانشکده ادبیات و علوم انسانی این واحد دانشگاهی دفاع کرد.

مرتضی دارابی به‌عنوان نخستین دانش‌آموخته واحد خرم‌آباد در گروه الهیات و معارف اسلامی، از پایان‌نامه خود با راهنمایی یدالله ملکی به‌عنوان استاد راهنما و جعفر تابان به‌عنوان استاد مشاور دفاع کرد.

جلسه دفاع این دانشجو با حضور چند داور از دانشگاه‌های علوم قرآن و حدیث ملایر، دانشگاه قم و دانشگاه آزاد اسلامی خرم‌آباد برگزار شد و وی توانست با امتیاز عالی به‌عنوان نخستین فارغ‌التحصیل مقطع دکتری رشته علوم قرآن و حدیث دانشگاه آزاد واحد خرم‌آباد شناخته شود.

دارابی در توضیح کلی پایان‌نامه خود مهم‌ترین هدف در این پایان‌نامه را بررسی و ارزیابی ادله ممانعت از تدوین و کتابت حدیث و حکمت، منع نگارش آن در عصر رسالت پیامبر اکرم(ص) و آثار و نتایجی که از همین منع نگارش به‌وجود آمده در قالب دیدگاه‌های مختلف عنوان کرد.

وی افزود: در همین رابطه مقاله‌ای تحت عنوان «فلسفه جدال منع نگارش حدیث و تاثیر منع نگارش حدیث در سلب مرجعیت فلسفی ائمه در صدر اسلام» در مجلات علمی پژوهشی، پژوهش‌های اعتقادی و کلامی به چاپ رسیده است.

مرتضی دارابی دوره تحصیل در واحد خرم‌آباد را یکی‌از بهترین و به یاد ماندنی‌ترین دوران تحصیلی خود عنوان کرد و گفت: بسیار خوشحالم که این واحد دانشگاهی را برای اتمام تحصیلات خود انتخاب کردم.

یادآور می‎شود، در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد با ۹ رشته دکتری و ۴۳ رشته کارشناسی ارشد و بیش‌از یک‌صد رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی در زمره واحد‌های جامع واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی به‌شمار می‌آید.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking