۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۰

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام:

حذف قبض های کاغذی جریمه راهنمایی و رانندگی در استان ایلام

حذف قبض های کاغذی جریمه راهنمایی و رانندگی در استان ایلام
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام گفت: به زودی قبض های کاغذی جریمه راهنمایی و رانندگی در استان ایلام حذف و سیستم جدید جایگزین می شود.

قبض های کاغذی جریمه راهنمایی و رانندگی در استان ایلام حذف می شودبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ; سرهنگ ابوالفضل کهزادی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام گفت: اعلام اینکه در مرحله نخست اجرای این طرح، پلیس راهور استان ایلام به ۴۰ دستگاه دست افزار موبایلی هوشمند مجهزشده است، گفت: از این پس رانندگان متخلف قبض جریمه دریافت نخواهد کرد و سیستم جدید جایگزین سیستم کاغذی دستی و سنتی خواهد شد.

او اظهارکرد: درابطه مزیت ها و فواید استفاده از دست افزار موبایلی گفت: آنلاین بودن و تسریع در اعمال قانون، از جمله مهمترین مزیت های این سیستم است که در آن بطورهمزمان، شماره خودرو را وارد و علاوه بر صدور خلافی جدید، میزان خلافی های گذشته و توقیفات احتمالی خودرو را نشان می دهد.

کهزادی در ادامه افزود: در فرایند جدید اعمال قانون بلافاصه پس از اعمال قانون توسط مامور راهور پیامک جریمه در همان زمان به شماره تلفن همراه مالک ارسال و درنتیجه مالک وسیله نقلیه که پلاک خودور به نام او می باشد درحداقل زمان ممکن درجریان قبض جریمه صادره قرار می گیرد.

او تصریح کرد: متاسفانه در روش های قدیمی که قبض جریمه به بدنه خودرو الصاق می شد یا بصورت دوبرگی در غایب راننده نوشته می شود ،برخی از رانندگان از جریمه های صادر شده خود بی اطلاع بودند و از این رو پیگیر پرداخت آن نمی شدند.

رئیس پلیس راهور با اشاره به اینکه درشیوه جدید اعمال قانون این نقایص مرتفع شده است بیان کرد:در این سیستم، شماره قبض، تاریخ، نوع و علت جریمه شدن، شناسه قبض و شناسه پرداخت، به شماره همراه مالک پیامک می شود و راننده یا مالک خودرومی تواند در همان لحظه، از طریق سامانه ۱۲۰ پلیس راهور نسبت به پرداخت جریمه خود اقدام کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking