۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۶

با رقابت ۱۶۲ دانشجو؛

جشنواره قرآن و عترت دانشجویان پیام‌نور قزوین برگزار می‌شود

جشنواره قرآن و عترت دانشجویان پیام‌نور قزوین برگزار می‌شود
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ بیست‌وسومین جشنواره استانی قرآن و عترت دانشجویان مراکز و واحد‌های پیام نور استان قزوین با ۱۶۲ دانشجو در دانشگاه پیام نور استان قزوین برگزار می‌شود.

رقابت 162 دانشجو در جشنواره قرآن و عترت دانشجویان پیام نور قزوین

به گزارش ایکنا از قزوین، بیست‌وسومین جشنواره استانی قرآن و عترت دانشجویان مراکز و واحدهای پیام نور استان قزوین در دانشگاه پیام نور استان قزوین برگزار می‌شود؛ بخش آوایی که یکی از بخش‌های این مسابقات است هم‌اکنون در حال برگزاری‌ است.

متسابقین در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ پنج جزء اول، حفظ 10 جزء اول، حفظ 20 جزء اول، حفظ کل قرآن کریم، دعا و مناجات خوانی، اذان و تواشیح به رقابت خواهند پرداخت.

در این دوره از مسابقات 162 نفر حضور دارند که 35 نفر در بخش آوایی و 127 نیز در بخش معارفی با هم رقابت می‌کند؛ بخش معارفی این مسابقات که به‌صورت مکتوب خواهد بود یازدهم شهریورماه برگزار می‌شود؛ راه‌یافتگان به مرحله کشوری هفته نخست مهرماه در کرمان با هم به رقابت خواهند پرداخت.

اگر برای نخبگان جاذبه نداریم دافعه نداشته باشیم

رضا رسولی‌شربیانی، رئیس دانشگاه پیام‌نور استان قزوین در مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات بیان کرد: به همت دانشگاه پیام‌نور نخبگان این دانشگاه شناسایی‌شده‌اند طی برگزاری جشنواره‌ها بسیاری از نخبگان معرفی و رسانه‌ای می‌شوند که همین منجر به شناسایی آنان توسط غرب می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه دانشجویان خط قرمز این دانشگاه هستند، افزود: باید امروز بستری فراهم شود که اگر برای نخبگان جاذبه نداریم دافعه نداشته باشیم؛ توسط نخبگان حرف‌های بسیاری برای گفتن در دنیا داریم.

قرآن؛ معلم اخلاق همراه انسان

حجت‌الاسلام هادی کاظمی‌نژاد، مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور قزوین نیز در این مراسم اظهار کرد: در تبلیغ دین باید شیوه درستی داشته باشیم و همواره به بُعد زیبایی‌شناختی دین اسلام توجه کنیم.

وی ادامه داد: باید قرآن را زیبا تلاوت و در آن تدبر کرد؛ در گام بعدی باید عامل به قرآن کریم باشیم ولی اگر قرآن کریم را با سلیقه خودمان پیش ببریم با مشکل مواجه خواهیم شد.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور قزوین یادآور شد: قرآن کریم ‌مانند معلم اخلاق همواره همراه انسان است و بشر را به سمت خوبی‌ها سوق و از بدی‌ها بازمی‌دارد.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking