۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲

ایلام| توسعه ورزش جامعه را از آسیب‌های اجتماعی مصون می‌کند

ایلام| توسعه ورزش جامعه را از آسیب‌های اجتماعی مصون می‌کند
استاندار ایلام گفت: تفکیک حوزه جوانان از ورزش، ضرورتی برای خروج مسائل جوانان در سایه شور و هیجانات ورزشی است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی صبح امروز در دیداربا تقی زاده معاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان کشور اظهار داشت: انسان سالم، جامعه سالم و زندگی سالم هدف توسعه پایدار  بوده و وزارت ورزش و جوانان غلمدار سلامت انسان، جامعه و زندگی با برنامه‌های متنوع ورزشی است.

انتصاب مدیران کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی و لرستانبرگزاری جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با حضور وزیر ورزش و جوانانبررسی روند تجهیز ورزشگاه‌ها با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان

استاندار ایلام گفت: ورزش موجب سلامت و نشاط و تحرک احادجامعه شده و این نشاط و تحرک موجب آسایش روحی و جسمی و بازدارنده جامعه از آسیب‌های اجتماعی است.

سلیمانی دشتکی با یادآوری و بیان اقدامات انجام شده در حوزه ورزش و جوانان اشاره و خاطرنشان کرد:  توسعه ورزش و همگانی کردن آن مطالبه مدیریت ارشد استان و مردم ولایتمدار استان ایلام است.

وی گفت: به رغم تلاش‌های انجام شده در حوزه ورزش در استان ایلام، اما این تلاش‌ها ما را نباید به حالت سکون در آورد و باید بیشتر و بهتر در سطح ارتقای ورزش استان ایلام تلاش کنیم .

استاندار ایلام گفت: انتظار از وزارت ورزش و جوانان کشور آن است که در برنامه‌های توسعه‌ای ورزش استان ایلام را به صورت ویژه لحاظ و زیر ساخت‌های ورزشی استان ایلام را تقویت و افزایش دهند.

سلیمانی دشتکی، علت کمبود زیرساخت‌های ورزشی استان ایلام را عدم توجه به توسعه زیرساختی استان به سبب جنگ 8 ساله عنوان کرد و گفت: مردم ایلام علی رغم وجود مشکلات، دارای روحیه فتوت و جوانمردی و پهلوانی هستند، با این حال نیازمند یک فضای شاد و پرتحرک هستیم که در اینجا جایگاه ورزش می تواند حائز اهمیت باشد.

مبحث بعدی عنوانی استاندار ایلام در این دیدار حوزه جوانان بود که استاندار ایلام در این ارتباط اظهار داشت: حوزه جوانان را از سایه شور و هیجانان ورزشی باید خارج کرد و به اعتقاد من تفکیک حوزه جوانان از وزارت ورزش امر منطقی و موجب رسیدگی بهتر به خواسته جوانان خواهد بود.

استاندار ایلام در ادامه گفت: نیازها و مطالبات جوانان با بقیه اقشار جامعه متفاوت است، بنابراین نیاز است تا مجموعه‌ای مستقل و پویا و چابک به شکل نظام‌مند پیگیر مسائل جوانان باشد.

منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking