۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲

وجود 60 بریدگی ناایمن در جاده‌های گلستان/جان‌باختگان تصادفات در استان 20 درصد کاهش یافت

وجود 60 بریدگی ناایمن در جاده‌های گلستان/جان‌باختگان تصادفات در استان 20 درصد کاهش یافت
رئیس پلیس راه گلستان در بازدید از تسنیم گفت: 80 بریدگی ناایمن در سطح جاده‌های استان وجود دارد که تا کنون 20 بریدگی ایمن‌سازی شده است.
- اخبار استانها -

سرهنگ علی عبدی امروز در دفتر خبرگزاری تسنیم در گرگان حضور یافت و ضمن قدردانی از تلاش‌های این رسانه در زمینه اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی ترافیکی به سوالات خبرنگاران نیز پاسخ داد.

رئیس پلیس راه گلستان درباره وضعیت ایمنی راه‌های استان اظهارداشت: طول راه‌های استان حدود پنج هزار کیلومتر است که شامل سه هزار و 500 کیلومتر راه روستایی و یک‌هزار و 500 کیلومتر راه اصلی و بزرگراهی است.

وی افزود: نزدیک به 170 کیلومتر از محورهای استان دارای روشنایی است و به رغم تلاش‌هایی که دستگاه‌های مختلف در این زمینه انجام می‌دهند اما هنوز با رسیدن به وضعیت مناسب فاصله زیادی داریم.

برنامه جامع کاهش تصادفات ترافیکی باید در استان سمنان اجرا شودورود جدی‌تر پهپادها به پلیس راهور / انتقاد از بی‌تفاوتی ارگانها به انجام وظایف در کاهش تصادفاتتاکید معاون استاندار بر تدوین طرح جامع کاهش تصادفات در خراسان جنوبی

عبدی با اشاره به کاهش تعداد جان‌باختگان در حوادث رانندگی در استان گفت: در چهارماهه امسال 94 نفر در تصادفات رانندگی در جاده‌های استان جان خود را از دست دادند با اینحال تعداد جان‌باختگان 20 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر شده است. همچنین تعداد مجروحان این حوادث نیز کاهشی 15 درصدی یافته است.

وی با تأکید بر برخورد و اعمال قانون رانندگان متخلف که ایمنی سایر کاربران ترافیکی را با خطر مواجه می‌کنند، اظهارداشت: از ابتدای امسال تا پایان تیرماه هشت هزار و 423 فقره اعمال قانون رانندگان متخلف در جاده‌های استان به ثبت رسید که دو درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دارد.

رئیس پلیس راه استان با بیان اینکه بیشترین تصادفات حدفاصل گرگان تا آزادشهر رخ می‌دهد، گفت: عدم توجه به جلو، عدم رعایت حق تقدم و تخطی از سرعت مطمئن مهم‌ترین دلایل وقوع تصادفات در جاده‌های استان است.

وی با اشاره به وجود 60 بریدگی ناایمن در جاده‌های استان بیان داشت: از 80 بریدگی غیراستاندارد و ناایمن در استان در این سال‌ها 20 بریدگی ایمن‌سازی و تبدیل به دوبرگردان‌های استاندارد شد.

عبدی افزود: زمستان سال گذشته در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان ایمن‌سازی 20 بریدگی در جاده‌های استان به تصویب رسید که قرار است این کار از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و شرکت توسعه زیرساخت‌ها انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: براساس این مصوبه این بریدگی‌ها باید تا پایان امسال ایمن‌سازی شوند.

منبع : تسنیم
website tracking