۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷

هرمزگان| دستگیری عامل برداشت اینترنتی غیرمجاز در میناب

هرمزگان| دستگیری عامل برداشت اینترنتی غیرمجاز در میناب
رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری عامل برداشت اینترنتی غیرمجاز خبر داد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی اصغر افتخاری  در این رابطه اظهار داشت : در پی شکایت یکی از شهروندان مینابی مبنی بر برداشت مبالغی بصورت اینترنتی غیر مجاز از حساب بانکی ، رسیدگی به این موضوع بصورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتای شهرستان قرار گرفت.

وی افزود : در بررسی های تخصصی بعمل آمده توسط کارشناسان مشخص شد مبلغ 40میلیون ریال از طریق اینترنت خریدهای اینترنتی طی چند ماه از حساب شاکی برداشت شده است .

42 درصد جرایم سایبری استان بوشهر برداشت اینترنتی غیرمجاز استبرداشت اینترنتی غیرمجاز 7میلیاردریالی از حساب یک تبعه خارجیافزایش 215 درصدی جرائم برداشت اینترنتی از حساب‌های مردم در اردبیل

کارشناس ارشد فضای مجازی پلیس هرمزگان تصریح کرد : ماموران پلیس فتا پس ازتحقیقات جامع و تخصصی متهم را شناسایی وبا هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غاقلگیرانه وی را دستگیر کردند.

این مسئول انتظامی خاطر نشان کرد: در بازجوئیهای فنی  مشخص شد متهم  شاگرد  شاکی بوده و در زمان مناسبت اطلاعات کارت بانکی وی را سرقت کرده و در طی  یک سال با سوء استفاده  ازعدم سواد رایانه ای شاکی  ، نسبت به خریدهای اینترنتی از حساب شاکی اقدام کرده است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking