۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۵

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد: پایان تعمیرات واحدهای مسکونی سیل‌زده در گلستان تا هفته دولت

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد: پایان تعمیرات واحدهای مسکونی سیل‌زده در گلستان تا هفته دولت
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بازدید از مناطق سیل‌زده گلستان گفت: تعمیرات واحدهای مسکونی خسارت‌دیده در سیل تا هفته دولت به پایان می‌رسد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آق‌قلا، علی آقامحمدی در حاشیه بازدید از روستای سیل‌زده تازه‌آباد در این شهرستان اظهارداشت: همه تلاش‌ها بر این است تا واحدهای مسکونی خسارت‌دیده تا هفته دولت تعمیر شود.

وی افزود: ساخت واحدهای مسکونی احداثی نیز تا پایان سال به اتمام خواهدرسید. همچنین قرار است جدول منظمی برای عملیات ساخت و زمان اتمام این واحدها به تفکیک هر روستا تهیه شود و براساس همان زمان‌بندی کارها جلو برود.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: همکاری مردم در بازسازی واحدهای مسکونی بسیار خوب است. باید در ساخت و سازهایی که انجام می‌شود به اشتغال آینده مردم منطقه هم توجه شود و زیرساخت‌ها نیز با همین رویکرد شکل بگیرد.

گلستان| وضعیت مناطق سیل‌زده رو به بهبود است/ نارسایی‌ها رفع می‌شود80 میلیاردتومان برای جبران خسارت سیل به تأسیسات آبی استان ابلاغ شدبانک‌ها اعتبارات خسارت سیل استان فارس را به صورت ویژه تامین کنند

وی گفت: بهسازی روستاها نیز همزمان در مناطق سیل‌زده انجام می‌شود و می‌تواند اوضاع این منطقه را تغییر دهد. سرعت اقدامات و فعالیت‌ها خوب است با اینحال امیدواریم کارها شتاب بیشتری بگیرد.

آقامحمدی اشاره به اختصاص 500 میلیاردتومان تسهیلات و کمک‌های بلاعوض به کشاورزان خسارت‌دیده گلستانی گفت: به رغم خسارت سیل به اراضی کشاورزی اما کشت دوم عقب نیفتاده است. 500 میلیارد تومان نیز در قالب تسهیلات و کمک‌های بلاعوض برای این بخش اختصاص یافته است. درباره اختلاف نظری که درباره خسارت سیل به اراضی کشاورزی استان بین جهادکشاورزی و سازمان جغرافیایی وجود دارد به زودی در تهران جلسه‌ای خواهیم گذاشت تا باقی خسارت‌ها تعیین تکلیف شود.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking