۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۰

راه اندازی سامانه دریافت کارت همیار محیط زیست

سامانه صدور کارت همیار محیط زیست برای علاقه‌مندان به حفاظت از محیط زیست خراسان جنوبی راه اندازی شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، اکبری ، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: صدور کارت همیار محیط زیست با هدف افزایش مشارکت مردمی و بهره گیری از ظرفیت عمومی در حفاظت از محیط زیست و توسعه فرهنگ زیست محیطی در میان اقشار و گروه‌های مختلف مردمی انجام می‌شود.

او افزود: علاقه‌مندان به دریافت کارت همیار محیط زیست می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان حفاظت محیط زیست کشور به آدرس www.doe.ir برای تکمیل فرم‌های مربوطه اقدام کنند.

اکبری گفت: علاقمندان پس از دریافت کارت شناسایی می‌توانند با اداره کل حفاظت محیط زیست استان در زمینه‌های سر شماری حیات وحش، شناسایی زیستگاه ها، پایش مناطق و شناسایی و معرفی واحد‌های آلاینده محیط زیست همکاری کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی مشارکت در برنامه‌های سازمان برای مقابله با بحران‌های محیط زیستی از جمله اطفای حریق، خشکسالی، گزارش تخلف شکار و صید و معرفی افراد متخلف به مأموران اجرایی محیط زیست را از دیگر مسئولیت‌های دارندگان کارت همیار محیط زیست عنوان کرد.

او افزود: این افراد می‌توانند در تنویر افکار عمومی و ترویج فرهنگ زیست محیطی به منظور افزایش حس طبیعت دوستی، کاهش آلودگی ها، کاهش مصرف آب، انرژی و مواد، حفظ ذخایر موجود در طبیعت و به حداقل رساندن تخلفات زیست محیطی مشارکت کنند.

اکبری با بیان اینکه همیاران محیط زیست، در صورت مشاهده هر گونه تخلف از قوانین و مقررات محیط زیست، مراتب را به مأموران اجرایی گزارش می‌کنند گفت: ورود این افراد به مناطق تحت مدیریت سازمان و واحد‌های تابعه آن باید با اطلاع و هماهنگی این اداره کل باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این افراد اجازه استفاده یا به کارگیری از سلاح و تجهیزات حفاظتی را ندارد، افزود: همیار محیط زیست، به هیچ عنوان اجازه توقیف متخلفان یا وسایل و تجهیزات آنان را ندارند و هیچگونه تعهد یا حقوقی از این اداره کل متوجه همیاران محیط زیست نیست.

منبع : باشگاه خبرنگاران
website tracking