۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۹

نیاز 1100 میلیاردتومانی برای تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستایی در گلستان/مردم 77 روستا آب ندارند

نیاز 1100 میلیاردتومانی برای تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستایی در گلستان/مردم 77 روستا آب ندارند
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی گلستان با بیان اینکه مردم 77 روستا در استان از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار نیستند، گفت: برای تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستایی دست‌کم به یک‌هزار و 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
- اخبار استانها -

بهزاد هرمزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان با بیان اینکه مردم در 77 روستای استان به آب شرب بهداشتی دسترسی ندارند، اظهارداشت: 28.5 درصد جمعیت روستایی استان گلستان به آب شرب سالم و بهداشتی دسترسی ندارند و آبرسانی به آنان به صورت سیار و به وسیله تانکر انجام می‌شود.

وی با اشاره به ساخت 44 مجتمع آبرسانی روستایی در استان گفت: مطالعات آبرسانی به روستاهای استان در قالب 56 مجتمع آبرسانی روستایی انجام شده بود که در حال حاضر 12 مجتمع به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان افزود: برای تکمیل 44 مجتمع آبرسانی دیگر براساس فهرست بهای سال 96 دست‌کم به یک‌هزار و 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که شاید این مبلغ در سال جدید به بیش از دو هزار میلیارد تومان برسد.

2 میلیارد یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای طرح‌های آبرسانی روستایی اختصاص یافتسیل 1300 میلیارد ریال خسارت به تأسیسات آبرسانی روستایی استان کرمانشاه وارد کردوزیر نیرو خبر داد: بهره‌گیری از امکانات صندوق توسعه ملی برای سرعت‌دادن به طرح‌های آبرسانی روستایی

وی با اشاره به محدودیت اعتبارات دولتی گفت: اعتبارات دولتی محدود است و باید تلاش کنیم تا براساس اولویت‌بندی و اعتبار تخصیصی مشکلات برخی از روستاها را برطرف کنیم.

هرمزی بیان داشت: سال گذشته توانستیم به 14 روستای استان آبرسانی کنیم و تعداد روستاهای فاقد آب شرب از 91 روستا در ابتدای سال 97 به 77 روستا کاهش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم با اعتباراتی که قرار است از محل سفر رئیس جمهور برای تأمین آب شرب روستایی اختصاص داده شود، دو مجتمع آبرسانی را تا پایان امسال تکمیل کنیم.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking