۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۰

عضو هیئت مدیره انجمن ارگانیک ایران مطرح کرد:

کمپین ملی #نه_ به_ تراریخته در کشور راه‎اندازی شد/ رشد 470 درصدی سرطان طی ۲0 سال اخیر در کشور/ 38 کشور دنیا کشت و مصرف محصولات تراریخته را ممنوع کردند

کمپین ملی #نه_ به_ تراریخته در کشور راه‎اندازی شد/ رشد 470 درصدی سرطان طی ۲0 سال اخیر در کشور/ 38 کشور دنیا کشت و مصرف محصولات تراریخته را ممنوع کردند
حجت‎الاسلام علی ارجمند گفت: کمپین ملی "نه به تراریخته" با هدف اینکه ملت ایران با تراریخته شدن کشور مخالف است و بیش از 90 درصد ملت ایران تمایلی به واردات و کشت و مصرف تراریخته ها ندارند راه اندازی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، با توجه به حجم گسترده اسناد و مدارک معتبر و مقالات علمی مبنی بر خطرات واردات، کشت و مصرف محصولات تراریخته یا دستکاری شده ژنتیکی یا GMO برای کشاورزی کشور، منابع طبیعی، ذخایر ژنتیکی، محیط زیست و سلامت مردم و هشدارهای صدها دانشمند برجسته کشور در طول چند سال گذشته T متاسفانه عده ای بدون توجه به همه این مخاطرات و اینکه 38 کشور پیشرفته و از جمله اروپا کشت محصولات تراریخته را ممنوع کرده و رژِیم صهیونیستی حتی اجازه کشت یک متر تراریخته را نمی دهد متاسفانه عده ای قصد تراریخته کردن ایران را دارند و توجهی به هشدارهای مکرر دانشمندان و متخصصین و عدم تمایل گسترده ملت ایران به واردات و کشت و مصرف تراریخته ها نمی کنند و متاسفانه برخی مدیران دولتی نیز بجای توجه به خواسته ملت از توسعه دهندگان تراریخته حمایت می کند.

به همین دلیل تصمیم گرفته شد با برگزاری یک کمپین یا پویش ملی، صدای مردم عزیز ایران به گوش مسئولین رسانده شود تا توجه کنند که بیش از 90 درصد ملت ایران تمایلی به واردات و کشت و مصرف تراریخته ها ندارند.

حجت الاسلام علی ارجمند عضو هیئت مدیره انجمن ارگانیک ایران در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" از راه اندازی کمپین ملی "نه به تراریخته" در کشور خبر داد.

پویش ملی # نه_به _تراریخته با هدف اینکه ملت ایران با تراریخته شدن کشور مخالف است، ما تراریخته نمی خواهیم، ما باواردات، کشت و مصرف تراریخته ها مخالفیم و ما محصولات سالم و ارگانیک و سبک زندگی سالم می خواهیم، تشکیل شد.

وی ادامه داد: کمپین ملی نه به تراریخته ها یکی از موفق ترین اقدامات فرهنگی به صورت خود جوش و آتش به اختیار بود که زیر نظر پرفسور علی کرمی و توسط یکی از بانوان باانگیزه راه اندازی شد وقتی آمار اعضاء به ۲۰۰ هزار نفر نزدیک شد گروه دوم این کمپین نیز به آن اضافه شد که در گروه دوم نیز حدود ۴۰ هزار نفر عضو شدند.

نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان البرز افزود: شیوه کار به این صورت بود که از اعضاء فعال عده ای به عنوان ادمین انتخاب می شوند و آنها اعضاء جدید را اضافه می کنند و طبیعی است که انگیزه همه اعضاء محترم به یک اندازه نیست بنابراین بعد از مدتی از گروه لفت می دهند، آمار دقیقی از افرادی که تجربه عضویت در این دو گروه را داشته اند نداریم ولی قطعا باید بالای ۲میلیون نفر بوده باشند.

حجت الاسلام ارجمند تصریح کرد: هر شب یکی از اساتید مرتبط با مهندسی کشاورزی، بیوتکنولوژی، حقوق تجارت و غیره از ساعت ۲۲ تا ۲۳ به صورت ارسال پیام صوتی به روشنگری در مورد خطرات و عوارض محصولات تراریخته می پردازد.

وی به برکات عضئیت در این کمپین اشاره کرد و گفت: اعضاء در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی به تولید محتوای گوناگونی پرداخته اند. همچنین با ارتباط با نمایندگان محترم مجلس و دیگر مسئولین و مدیران کشور از آنها خواسته شده که با نظرات بیشتر جلوی هر نوع تولید و واردات این محصولات گرفته شود.

نویسنده کتاب "محصولات تراریخته در ایران" تاکید کرد: یکی دیگر از اقداماتی که مردم و سازمان های مردمی باید انجام دهند شکایت از کسانی است که باعث شده اند آمار سرطان در ۲۰ سال گذشته ۴۷۰٪ رشد کند.

حجت الاسلام ارجمند در ادامه بیان کرد: حتما اطلاع دارید که شرکت آمریکایی مونسانتو که یکی از منفورترین شرکت های جهان است و در زمینه تولید بذرهای تراریخته و سم گلافوسیت فعالیت دارد چند سال قبل توسط شرکت آلمانی بایر به ۶۶ میلیارد دلار خریداری شد، تا قبل از خرید این شرکت شکایت های مختلف مردم آمریکا در دادگاه های آمریکا به جایی نمی رسید ولی بعد از فروش مالکیت آن به آلمان شکایت هزاران آمریکایی پذیرفته شده و این شرکت تا کنون محکوم به پرداخت ۸ میلیارد دلار غرامت به افرادی شده است که به بیماری های حاصل از مصرف سم گلایفوسیت در محصولات کشاورزی مبتلا شده اند، اینک این سوال مطرح است که چرا مردم مظلوم کشور ایران که رشد سرطان در آن بیداد می کند نتوانند و یا نخواهند از این مدیران این شرکت و سلاطین واردات محصولات تراریخته شکایت کنند؟مگر کشور عزیزمان عضو پیمان نامه کارتاهنا نیست؟ تاثیر عضویت ما در این معاهده بین المللی چه بوده است؟

 

کمپین ملی # نه_ به_ تراریخته در کشور راه اندازی شد/رشد 470 درصدی سرطان در ۲0 سال گذشته در کشور/ 38 کشور پیشرفته دنیا کشت و مصرف محصولات تراریخته را ممنوع کردند/ زنگ خطر استفاده از این محصولات در کشور به صدا درآمد//خبر تولیدی//

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنده به عنوان یک شهروند مطلع از دادستانی کل کشور تقاضا مندم شکایت هموطنانی که را که بخاطر مصرف محصولات تراریخته و سم گلایفوسیت به انواع سرطان مبتلا شده اند را به عنوان یک پرونده بین المللی مورد تعقیب قرارد دهد.

 

کلیدواژه ها :کمپین
منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking