۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۲

نماینده مردم بروجرد در مجلس:

سدهای بروجرد نیازمند اعتبارات بیشتر هستند/جذب نیروی بومی در اولویت است

سدهای بروجرد نیازمند اعتبارات بیشتر هستند/جذب نیروی بومی در اولویت است
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبارات سدهای بروجرد قطره چکانی است و برای تکمیل این سدها اعتبارات بیشتری نیاز است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیر افلاک  عباس گودرزی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران که در خانه معلم برگزار شد اظهار داشت: پروژه راه آهن در طول ۲ سال گذشته پیگیری های زیادی صورت گرفته و ردیف اعتبار نداشته ولی در اسفند ماه گذشته موافقت لازم برای پروژه راه آهن دورود، بروجرد، ملایر گرفته شد ولی ردیف اعتبار ندارد و برای بودجه سال آینده این پروژه اقدامات لازم صورت می گیرد.

وی اضافه کرد: آنتن راه آهن ردیف اعتبار دارد ولی اعتبار آن در حد تملک اراضی است و تلاش می شود تا بروجرد به شبکه ریلی وصل شود.تصویب ۱.۵ میلیون دلار برای اشتغال
گودرزی با اشاره با اشتغال روستایی افزود: در مجلس ۱.۵ میلیون دلار در راستای اشتغال در روستاها تصویب شده ولی این طرح ایراداتی دارد به طوری که گاهی به جای اشتغال ، فرد به بیکار بدهکار تبدیل می شوند.
به گفته وی در بروجرد بهره کافی در این راستا نداشته و می طلبد که مدیران با جدیت بیشتری در جذب اعتبارات وارد شوند.


نماینده مردم بروجرد تصریح کرد: حمایت از واحدهای خرد و کوچک، اشتغالزایی را به دنبال دارد و می توانند در راستای تولید نیز موثر باشند.ضرورت توزیع عادلانه اعتبارات
وی با اشاره به ضرورت توزیع اعتبارات در نقطه نقطه استان افزود: در استان یک رویکردی از قبل وجود داشته و در توزیع اعتبارات، عدالت رعایت نمی شود.


به گفته وی باید در جای جای استان این بودجه ها به میزان نیاز توزیع شود و اگر مدیران در توزیع اعتبارات عادلانه رفتار کنند از این وضعیت خارج می شویم.


نماینده مردم بروجرد خاطر نشان کرد: سد آبسرده فعال است اما اعتبار آن قطره چکانی است و تلاش شد تا سد از رکود خارج شود و علاوه ب سد شهید بروجردی و آبسرده، پیگیری های لازم برای سد کلان نیز در حال انجام است.تلاش برای فعال شدن واحدهای تولیدی
وی بیان کرد: کارخانه کاشی جم قرار است با سرمایه صاحب کارخانه دوباره فعال شود و فاز اول آن به زودی قرار است وارو مدار تولید شود و واحدهای کوچکی که پیگیری می شود موانع آنها برطرف و وارد فاز تولید می شوند که در این راستا اشتغالزایی را نیز به دنبال دارد.


گودرزی تصریح کرد: همچنین در این راستا ۶ میلیارد تومان از اعتبارات ملی برای گلخانه مسیر شب ماه اشترینان تخصیص داده شده است و با بهره برداری از این پروژه ۳۰۰ اشتعالزایی به دنبال دارد.موانعی مانع اجرای پروژه منطقه ویژه اقتصادی شده اند
گودرزی تصریح کرد: اگر موانعی برای انجام این پروژه نبود تا الان این پروژه اجرا می شد و سالها معطلی در این راستا صورت گرفته است.


به گفته وی وقتی سرمایه گذاری نمی تواند ۱۰۰۰ متر زمین تملک کند چگونه می خوهد پروژه به این بزرگی را انجام دهد و اقداماتی در این راستا انجام شده اما باز هم مانعی ایجاد می شود و اگر مانع ایجاد نکنند قطعا مشکلات در این راستا برطرف می شود.اولویت اصلی جذب نیروی بومی
گودرزی اصافه کرد: تلاش شده تا جذب نیروی غیر بومی کم شود و اولویت اصلی با نیروهای بومی باشد.


به گفته وی در همه جلسات تلاش شده تا فاصله بین مردم و مسئولین کم شود و مسئولین پاسخگوی مردم باشند.


وی بیان کرد: در هر حوزه ای که احساس کردم فساد است وارد شدم و کوتاه نیامده ام و اگر برخی حمایت ها از افراد فاسد حذف شود مشکلات حل می شود.

کلیدواژه ها :قطره
منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking