۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۸

ایلام| ملت ایران برای دفاع از انقلاب اسلامی آماده قربانی کردن اسماعیل‌های خود است

ایلام| ملت ایران برای دفاع از انقلاب اسلامی آماده قربانی کردن اسماعیل‌های خود است
خطیب نماز عیدسعید قربان ایلام گفت:دشمن بداند،ملت ایران برای دفاع از انقلاب اسلامی آماده قربانی کردن اسماعیل‌های خود است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازایلام، حجت الاسلام الله نور کریمی‌تباری صبح امروز در خطبه‌های نماز عیدسعید قربان در  مصلی امام خمینی(ره) اظهار داشت:  عید سعید قربان، عید رسیدن به قُرب الهی  و عید انجام کارهای نیک برای آنکه انسان به وسیله آن خود را به رحمت الهی نزدیک کند.

نماز عید سعید قربان در استان چهارمحال و بختیاری اقامه شدنماز عید سعید قربان در استان آذربایجان شرقی اقامه شدنماز عید قربان در مسجد مقدس جمکران اقامه شد

خطیب نماز عیدسعید قربان ایلام گفت: عمل نیکی که انسان به سبب آن به رحمت الهی نزدیک شود آن عمل را قربان نامیده‌اند و همین عمل نیک است که رسول اکرم(ص) می‌فرماید؛ نماز موجب تقرب و نزدیکی هر پرهیزکار به رحمت پروردگار است.

امام جمعه ایلام، مراد از قُرب را بیان و یادآورشد: مراد از تقرب به خدای تعالی، قرابت زمانی و مکانی نیست، چه بین خالق و مخلوق هیچ‌گونه خویشاوندی وجود ندارد بلکه منظور آن است که از راه طاعت و انجام کارهای شایسته می‌توان مشمول الطاف الهی قرار گرفت و به رحمت او نزدیک گردید.

وی در ادامه افزود: اعمالی که حجاج در روز دهم ذی‌الحجه در سرزمین منا بعد از رمی جمره عقبه انجام می‌دهند، کشتن شتر یا گاو و یا گوسفند و انفاق آن به مستحقین است تا به وسیله این عمل نیک به رحمت پروردگار نزدیک شوند که آن را قربان گویند و در زبان فارسی به آن ملحق شده و نامش را قربانی گذارده اند، بنابراین قربانی برای امتثال امر خداوند متعال و تقرب به سوی اوست.

وی در ادامه سخنان خود به دیگر معنای عرفه پرداخت و افزود: عرفه به معنای شناخت و آگاهی است و این دو شامل آن کسانی خواهد شد که به مقتضیات زمانی شناخت و آگاهی داشته باشند و اگر انسانی به چنین اوصافی رسید آن انسان هرروزش عید است و عرفه.

امام جمعه ایلام با اشاره به شرایط کشور که تمام دشمنان آن خود را مهیای ضربه به آن را دارند گفت: آگاهی و شناخت برای مسلمانان آن است که ضمن وحدت و انسجام بیشتر و بهتر برای تقابل با دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی  به مبارزه برخیزند و برای دفاع از اسلام اسماعیل خود را قربانی کنند.

کریمی‌تبار افزود: برما ماندگان به عنوان وارثان اسماعیل‌های قربانی شده در راه آرمان‌های سرخ انقلاب اسلامی، شهدا، جانبازان، ایثارگران آن است که مسیر و استمرار راه ولایت را ادامه و آن چه برای  حفظ انقلاب اسلامی در عمل نیاز است با تمام وجود به انجام رسانیده تا انقلاب اسلامی مان همواره بر جهان بدرخشد.

امام جمعه ایلام در ادامه یادآور شد و گفت: عید قربان، قربانی کردن اسماعیل‌ها برای به زانو در آوردن آمریکا و ایادیش است.

کلیدواژه ها :ملت ایران
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking