۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۳

تهران| انتقاد عضو شورای بخش فشافویه از عدم تحقق وعده‌های مسئولان؛ عشایر شهرری نگران فروش محصولات دامی خود هستند

تهران| انتقاد عضو شورای بخش فشافویه از عدم تحقق وعده‌های مسئولان؛ عشایر شهرری نگران فروش محصولات دامی خود هستند
عضو شورای بخش فشافویه با انتقاد از عدم تحقق وعده‌های مسئولان در پیگیری مطالبات عشایر شهرری گفت: با وجود وعده‌های بسیار همچون تأمین آب دام‌های عشایر، تأمین علوفه و امنیت منطقه اما تاکنون هیچ یک از این مصوبات اجرایی نشده است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، مریم باقری در نشست خبری اعضای شورای شهرستان با اشاره به وضعیت کنونی عشایر در شهرستان ری اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 1000 نفر شتر توسط عشایر در یکی از روستاهای عشایری شهرستان ری پرورش پیدا می‌کند.

وی افزود: عشایر شهرستان ری در زمینه کشاورزی و دامپروری با مشکلات متعددی روبه‌رو هستند و با وجود تولید بیش از 20 هزار رأس دام در گذشته، در حال حاضر میزان تولید تنها به 6 هزار رأس کاهش پیدا کرده است.

عضو شورای بخش فشافویه بیان کرد: افزایش قیمت گوشت و تولیدات دامی سبب کاهش فروش محصولات تولیدی عشایر شده که مشکلات اقتصادی فراوانی را برای عشایر ایجاد کرده است و اخیراً به دلیل گرانی‌ها شاهد سرقت دام از عشایر هستیم.

«جفته شورمی» بر باد فراموشی؛ عشایر کهگیلویه و بویراحمد غم «آب» دارند+عکسعشایر ایلامی نقش‌ به‌سزایی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارندکهگیلویه و بویراحمد|واکنش امور عشایر به گزارش ” روزگار سخت عشایر زیلایی»+ پاسخ تسنیم

باقری ادامه داد: بازرسی و پیگیری‌های متعددی از سوی مسئولان شهرستان از وضعیت عشایر شهرستان ری صورت گرفته و با وجود وعده‌های بسیار همچون تأمین آب دام‌های عشایر بخش فشافویه، ایجاد حمام ضدکنه برای دام‌ها، تأمین علوفه و امنیت منطقه، اما متأسفانه هیچ یک از این مصوبات در بازدید مسئولان به مرحله اجرا نرسیده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ضروری است که با برنامه‌ریزی و تعیین حق آبه کشاورزی برای کشاورزان منطقه، علوفه دام عشایر از کشاورزان منطقه خریداری و زمینه را برای تهیه علوفه از عشایر تسهیل کنند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking