۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۲

انتقاد رئیس شورای شهرستان ری از انتقال آب تصفیه شده ری به ورامین

رئیس شورای اسلامی شهرستان ری گفت: با وجود 39 نماینده در مجلس شورای اسلامی، هویت شهرستان ری و جایگاه آن در برنامه‌ریزی کشور مورد قبول نیست.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، حسن خلیل‌آبادی امروز در سومین همایش آب و کشاورزی شهرستان ری با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان نسبت به حوزه‌های کشاورزی و صنعتی شهرری اظهار داشت:  با وجود ظرفیت‌های بسیاری که در ری وجود دارد اما متأسفانه ری شهری بی‌صاحب در امور آب، کشاورزی و صنعت است که ساکنان آن متحمل ظلمی مضاعف شده‌اند.

وی بیان کرد: در حال حاضر آب در شهرستان ری تصفیه و به شهرستان ورامین منتقل می‌شود این در حالی است که تمامی عوارض ناشی از آن برعهده شهرستان ری بوده و هیچ تخصیصی برای شهرستان ری در نظر گرفته نشده است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان ری ادامه داد: با وجود پیگیری‌های بسیار تاکنون هیچ اقدامی برای تصفیه آب رودخانه‌های شهرستان ری در نظر گرفته نشده، در صورتی که در اسناد موجود کشاورزی، این آب‌ها به عنوان حق‌آبه در نظر گرفته شده است.

وزارت نیرو سریعاً نسبت به تحقق حق‌آبه کشاورزان ری از تصفیه‌خانه جنوب تهران اقدام کندتهران|فعالیت یا عدم فعالیت کارخانه سیمان در شهرری ظرفیت‌سنجی می‌شودمحدودیت مالی برای تأمین آب بزرگ‌ترین شهرک صنعتی خاورمیانه در شهرری رفع شود

خلیل‌آبادی تصریح کرد: در حالی که دولت‌ها مسئول جایگزینی آب برای کشاورزان در سایر کشورها هستند در شهرری برای حدود 50 سالی که حق‌آبه کشاورزان از رودخانه‌ها گرفته شده، آب فاضلاب جایگزین آن شده است.

وی با بیان اینکه آلودگی آب مربوط به شهرری نیست و تمامی آن ناشی از آلودگی‌های بالاست و شهر تهران است افزود: باید تلاش کنیم که هویت شهری و شهرستانی خود را حفظ کنیم و از این منظر با وجود 39 نماینده در مجلس شورای اسلامی، هویت شهرستان ری و جایگاه آن در برنامه‌ریزی کشور مورد قبول نیست.

رئیس شورای اسلامی شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر انتظار توسعه شهرستان ری را نداریم بلکه معتقدیم آبی که در اسناد زمین‌های کشاورزی مشخص شده به کشاورزان تخصیص داده شود.

کلیدواژه ها :ورامین
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking