۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۶

تغییرات قیمت کالاها از زبان مدیرکل صنعت استان تهران؛ از افزایش قیمت مرغ تا کاهش قیمت لاستیک

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به افزایش قیمت مرغ گفت: افزایش قیمت مرغ ناشی از عدم هماهنگی در توزیع منطقه‌ای و ناهماهنگی‌ها در زنجیره توزیع است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، یدالله صادقی امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار با اشاره به تغییرات قیمت کالاهای مصرفی اظهار داشت: تغییر قیمت‌های میوه و سبزیجات به سبب فصلی بودن بسیار چشمگیر است، سیب زمینی نسبت به هفته گذشته 13 درصد کاهش قیمت داشته و نسبت به ماه قبل 19 درصد افزایش قیمت داشته است.

وی ادامه داد: پیاز نسبت به هفته گذشته 14 درصد و نسبت به ماه قبل 33 درصد افزایش قیمت داشته است، همچنین هندوانه نیز نسبت به هفته و ماه قبل 33 درصد افزایش قیمت داشته است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران سپس با اشاره به نوسانات قیمت گوشت در بازار بیان کرد: گوشت مخلوط نسبت به هفته قبل 4 درصد افزایش و نسبت به ماه قبل 5 درصد افزایش داشته است و علاوه بر این مرغ زنده نیز در مرغداری‌ها 5 درصد افزایش قیمت نسبت به هفته قبل و 18 درصد افزایش قیمت نسبت به ماه گذشته داشته است.

تورم تولید کننده مرغداریها کاهش یافت + جدولورشکستگی نیمی از مرغ‌داری‌های اصفهان با نوسانات قیمتی؛ سلب اختیار از مرغ‌داری‌‌ها سبب تغییرات قیمتی استدو نرخی بودن قیمت مرغ در کرمان کار نظارت بر عرضه را سخت کرده است

صادقی همچنین با اشاره به عدم افزایش قیمت مواد لبنی افزود: قند شکسته 7 درصد کاهش نسبت به هفته قبل و 13 درصد کاهش نسبت به ماه قبل داشته است و در مورد قیمت چای نیز علیرغم اینکه از ارز 4200 تومانی خارج و ارز نیمایی به آن تعلق گرفته اما در هفته جاری افزایش قیمتی نداشته است.

وی در ادامه با اشاره به افزایش 2 درصدی قیمت کاغذ نسبت به هفته گذشته تصریح کرد: به رغم افزایش قیمت کاغذ روزنامه نسبت به هفته گذشته اما نسبت به ماه گذشته 14 درصد کاهش قیمت را شاهد بودیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران در پایان با بیان اینکه افزایش قیمت مرغ ناشی از عدم هماهنگی در توزیع منطقه‌ای است گفت: بخشی از ناهماهنگی‌ها به زنجیره توزیع برمی‌گردد چرا که استان تهران عمدتاً مصرف‌کننده است و به دلیل واردات مرغ از سایر استان‌ها درج قیمت بر روی بسته‌بندی‌های آن صورت نمی‌گیرد و صرفاً قیمت‌گذاری‌ها بر روی مرغ‌های تولیدی داخل استان صورت می‌گیرد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking