۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵

تهران| شهرستان دماوند رتبه برتر در مقابله با ساخت‌ و ساز غیرمجاز را کسب کرد

تهران| شهرستان دماوند رتبه برتر در مقابله با ساخت‌ و ساز غیرمجاز را کسب کرد
فرماندار شهرستان دماوند گفت: براساس آمارهای استانی در حال حاضر شهرستان دماوند حائز رتبه برتر در مبارزه با ساخت‌ و سازهای غیرمجاز است.
- اخبار استانها -

مجید صفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دماوند، با تأکید بر لزوم حساسیت شهرداران نسبت به مسائل شهری اظهار داشت: بیش از 85 درصد از مشکلات شهرستان در خود منطقه برطرف می‌شود اگر حساسیت شهرداران به عنوان متولیان شهری نسبت به مشکلات شهری دوچندان شود چرا که هیچ بن‌بستی برای شهرداران وجود ندارد.

وی با اشاره به ایجاد مدیریت یکسان در شهرستان دماوند بیان کرد: در موضوع ساخت‌ و سازهای غیرمجاز یک تیم ویژه تشکیل داده شده که در صورت تلاش بیشتر در امور شهری و روستایی می‌توان روند ساخت‌ و سازهای غیرمجاز را کنترل کرد و با توجه به قانون، در زمینه ساخت‌ و سازها و تغییرات کاربری زمین هیچ‌گونه استثنایی وجود نخواهد داشت و با همه به صورت یکسان برخورد خواهیم کرد.

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه ساخت‌ و سازهای غیرمجاز در حال تبدیل شدن به یک معضل است افزود: خوشبختانه براساس آمارهای استانی در حال حاضر شهرستان دماوند حائز رتبه برتر در مبارزه با ساخت‌ و سازها است اما نباید نسبت به اتفاقاتی که رُخ داده و در آینده خواهد افتاد عقب‌نشینی کرد بلکه باید با عزمی جدی در این زمینه گام برداریم.

گلستان| برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه حفاظت شده «جهان‌نما»تشکیل گروه ویژه برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در گلستان/ برخورد قاطع قضایی در انتظار متخلفانساخت و سازهای مسکن در شهر مشهد رو به افزایش است

صفری تصریح کرد: خوشبختانه در پنج شهر شهرستان دماوند در حوزه شهرداری تخلف خاصی که منجر به یک پرونده توبیخی، تنبیهی و تخلف مالی و اداری شود مشاهده نشده اما ممکن است ارگان‌های خصوصی شکایتی داشته باشند که در جای خود به آن‌ها رسیدگی خواهد شد هر چند هشدارهای مراقبتی به شهرداران داده شده و با نظارت‌های خود براساس قانون عمل خواهیم کرد.

وی در پایان با اشاره به ضرورت فعالیت شورای سرمایه‌گذاری در شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه به اینکه بودجه‌های دولتی کاهش پیدا کرده است باید نسبت به فعالیت این شورا گام‌های سریع‌تر و جدی‌تری برداشته و حساسیت نشان دهیم.

منبع : تسنیم
website tracking