۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۹

استان‌های تهران و فارس به عنوان پایلوت پایش تشعشعات اپراتورهای تلفن همراه شدند

استان‌های تهران و فارس به عنوان پایلوت پایش تشعشعات اپراتورهای تلفن همراه شدند
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران گفت: استان‌های تهران و فارس به عنوان استان‌های پایلوت پایش خروجی و ورودی تشعشعات اپراتورها تعیین و در حال حاضر 100 نقطه در کشور توسط کارشناسان رصد می‌شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رباط‌کریم، مرتضی رضایی امروز در جلسه شورای مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران با اشاره به محدودیت‌های زیرساختی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: امروز نیاز جامعه به حوزه ارتباطات، فناوری اطلاعات و اینترنت بیش از پیش ملموس است از این‌رو در این حوزه تمام تلاش خود را برای رفع محدودیت‌ها و ایجاد زیرساخت‌‎ها بکار خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: استان تهران به لحاظ توسعه شاخص‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور رتبه تخست را دارد و گاهاً برخی از شهرستان‌های استان تهران نیز وضعیت مطلوبی از نظر ارتباطات و زیرساخت‌ها نسبت به شهر تهران دارند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران بیان کرد: ظرفیت بالقوه ما در حوزه ارتباطات از ظرفیت‌های بالفعل بیشتر است که وضعیت نسبی در حوزه پوشش آنتن‌دهی تلفن همراه در تمام نقاط استان مطلوب ارزیابی شده است.

500 روستای استان اردبیل فاقد پوشش تلفن همراه هستندمشترک مورد نظر در دسترس نیست؛ رنج اهالی روستای بید‌بلند از آنتن‌ ندادن تلفن همراهلرستان| هنوز در برخی از مناطق الیگودرز پوشش تلفن همراه وجود ندارد

رضایی با اشاره به پوشش آنتن‌دهی در تمامی روستاهای استان تهران افزود: تمام روستاهای شهرستان رباط کریم در حوزه ارتباطات توسط کارشناسان با دستگاه‌های ویژه اندازه‌گیری مورد پایش قرار خواهند گرفت تا در این حوزه برای رفع موانع موجود وارد فاز عملیاتی شویم.

وی سپس بر استاندارد بودن تشعشعات دستگاه‌های اپراتورها تأکید کرد و گفت: دکل آنتن‌های  BTSاپراتورها در پشت‌بام‌ها توسط کارشناسان سازمان تنظیم مقررات و سازمان ملی استاندارد به صورت متناوب مورد پایش قرار می‌گیرند و در این حوزه در حد مطلوب قرار داریم.

مدیرکل ارتباطات استان تهران تصریح کرد: استان‌های تهران و فارس به عنوان استان‌های پایلوت پایش خروجی و ورودی تشعشعات اپراتورها قرار دارند که 100 نقطه در کشور در حال حاضر توسط کارشناسان رصد می‌شود تا دغدغه‌ها و مطالبات مردم در این حوزه پاسخ داده شود.

رضایی در پایان با اشاره به مطالبه‌گری مردم در حوزه اینترنت پر سرعت خاطرنشان کرد: پاسخ به نیازهای مردم و ایجاد زیرساخت‌ها در نقاط مختلف استان جزو اولویت‌های دولت و سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

کلیدواژه ها :پوشش
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking