۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۸

پیش‌بینی وزش باد نسبتا‌ً شدید عصر امروز در تهران

پیش‌بینی وزش باد نسبتا‌ً شدید عصر امروز در تهران
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، کیفیت هوای تهران با شاخص ۸۱ در وضعیت سالم قرار دارد. این رقم میانگین شاخص کیفیت هوا در ۱۲ ساعت گذشته (با تاکید بیشتر بر روی سه ساعت آخر در شرایط جوی متغیر) برای میانگین کل ایستگاه‌هاست.همچنین بر اساس پیش بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، همراه با تغییر شرایط جوی در طول روز، بر سرعت وزش باد افزوده خواهد شد، به گونه‌ای که برای برخی ساعات بعدازظهر وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه) انتظار می‌رود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را در بعضی اوقات به دنبال خواهد داشت.همراه با افزایش تابش نور خورشید در طول روز جاری (شنبه) و در دسترس بودن سایر شرایط لازم برای شکل گیری آلاینده ازن، افزایش نسبی در غلظت آلاینده مذکور در بعدازظهر (بین ساعات ۱۴ الی ۱۸) مشاهده خواهد شد، هرچند این روند با توجه به افزایش میزان ابرن
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، کیفیت هوای تهران با شاخص ۸۱ در وضعیت سالم قرار دارد. این رقم میانگین شاخص کیفیت هوا در ۱۲ ساعت گذشته (با تاکید بیشتر بر روی سه ساعت آخر در شرایط جوی متغیر) برای میانگین کل ایستگاه‌هاست.

همچنین بر اساس پیش بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، همراه با تغییر شرایط جوی در طول روز، بر سرعت وزش باد افزوده خواهد شد، به گونه‌ای که برای برخی ساعات بعدازظهر وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه) انتظار می‌رود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را در بعضی اوقات به دنبال خواهد داشت.

همراه با افزایش تابش نور خورشید در طول روز جاری (شنبه) و در دسترس بودن سایر شرایط لازم برای شکل گیری آلاینده ازن، افزایش نسبی در غلظت آلاینده مذکور در بعدازظهر (بین ساعات ۱۴ الی ۱۸) مشاهده خواهد شد، هرچند این روند با توجه به افزایش میزان ابرناکی و وزش باد در بعدازظهر موقتی خواهد بود.

از این رو، با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها (به ویژه ذرات معلق) در برخی ساعات روز جاری، انتظار می‌رود وضعیت کیفیت هوای بعضی مناطق شهر تهران طی برخی ساعات در آستانه شرایط نامطلوب (به ویژه برای گروه‌های حساس) قرار گیرد. به تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی تا صبحگاه روز یکشنبه، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده‌ها در برخی اوقات فراهم خواهد شد.

طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، احتمال می‌رود در برخی ساعات سیزدهمین روز از مرداد ماه افزایش نسبی در غلظت آلاینده‌ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) مشاهده شود که به تبع آن برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا (به ویژه برای گروه‌های حساس) را در بیشتر مناطق پایتخت به دنبال خواهد داشت. همچنین تا روز آینده دما روند کاهشی خواهد داشت.
کلیدواژه ها :ذرات تغییر پایتخت
منبع : خبرگزاری دانشجو
website tracking