۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۱

تهران| مشارکت بیش از 2 میلیون نفر ساعت در دوره‌های مهارت‌آموزی فنی و حرفه‌ای اسلامشهر

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای واحد خواهران شهرستان اسلامشهر با اشاره به مشارکت بیش از 2 میلیون نفر ساعت در دوره‌های مهارت‌آموزی فنی و حرفه‌ای این شهرستان گفت: نیمی از این مشارکت‌ها آموزش‌های مربوط به دوره‌های مهارت‌آموزی بانوان بوده است.
- اخبار استانها -

مستانه خلیل‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اسلامشهر، با اشاره به برنامه‌های هفته ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این مرکز اظهار داشت: در هفته ملی مهارت‌آموزی و کارآفرینی برنامه‌های متنوعی از جمله دوره کوتاه‌مدت آموزشی برای بانوان سه روستا، مهارت‌آموزی برای اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد تحت پوشش بهزیستی و همچنین دوره‌های رایگان مهارت‌آموزی به مدت 5 روز در مجموعه تفریحی فرهنگی عمارت مجد برای علاقمندان برگزار شد.

وی با اشاره به برگزاری 72 دوره آموزشی در سال 97 تأکید کرد: در کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران در سال گذشته 72 دوره در 36 حرفه آموزشی در رشته‌های صنایع چوب، صنایع دستی، صنایع چرم، پوشاک و فناوری اطلاعات برگزار و در مجموع یک میلیون و 211 هزار و 308 نفر ساعت تحت آموزش قرار گرفتند.

خراسان جنوبی 3 برابر میانگین کشوری ‌فضای آموزشی مهارت‌آموزی داردتوانمندسازی زنان سرپرست خانوار در گلستان/دوره‌های مهارت‌آموزی برگزار می‌شودمراکز و کارگاه‌های جدید مهارت‌آموزی در استان ایلام به‌بهره‌برداری می‌رسد

 رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای واحد خواهران شهرستان اسلامشهر افزود: برپایی کارگاه‌های ثابت و سیار شهری، آموزش در روستاها و مناطق محروم، آموزش در زندان‌ها و ندامتگاه‌ها، آموزش شاغلان در بنگاه‌های اقتصادی، آموزش فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، آموزش در مراکز بهزیستی و آموزش سربازان وظیفه از جمله آموزش‌های مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان اسلامشهر است.

خلیل‌پور همچنین به آموزش اتباع بیگانه در این مرکز اشاره کرد و گفت: تفاهم‌نامه‌ای با کمیساریای سازمان ملل متحد منعقد و 3 دوره آموزش نازک دوزی، مانتو دوزی و تعمیر تلفن همراه برای بانوان و همچنین آموزش تعمیر تبلت و گوشی تلفن همراه برای آقایان در این مرکز برای اتباع آموزش داده می‌شود.

وی بیان کرد: با تفاهم نامه‌ای که به منظور غنی‌سازی اوقات فراغت با آموزش و پرورش اسلامشهر منعقد شد 50 دانش‌آموز در طرح غنی‌سازی اوقات فراغت شرکت و ضمن استفاده بهینه و حداکثری از زمان، مشغول کسب مهارت در این مرکز هستند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای واحد خواهران در اسلامشهر در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران و برادران در اسلامشهر 50 دوره آموزشی برگزار و بیش از 2 میلیون و 144 هزار و 874 نفر ساعت تحت آموزش قرار گرفته و مهارت کسب کردند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking