۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۵

تهران| جزئیات جدید از پرونده کودک ربوده شده از بیمارستان تأمین اجتماعی شهریار

تهران| جزئیات جدید از پرونده کودک ربوده شده از بیمارستان تأمین اجتماعی شهریار
با توجه به تأیید دادستانی شهریار در پرونده نوزاد ربوده شده از بیمارستان تأمین اجتماعی شهریار اهمال کادر پرستاری و پزشکی دلیل اصلی این اتفاق بوده است.
- اخبار استانها -

محمدهادی ناصح در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهریار، با اشاره به حادثه ربوده شدن یک نوزاد از بیمارستان تأمین اجتماعی شهریار اظهار داشت: به عنوان ناظر بیمارستان‌های مستقر در شهریار بلافاصله پس از اطلاع از وقع چنین رخدادی موضوع در دست بررسی قرار گرفت.

وی بیان کرد: طبق اطلاعات به دست آمده فرد رباینده در فاصله زمانی بین ساعت 21 تا 22 با لباس غیر فُرم پرستاری وارد یکی از اتاق‌های بخش زنان و زایمان شده و با معرفی خود به عنوان پرستار پس از اقداماتی، نوزاد را از بیمارستان خارج می‌کند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهریار افزود: پرونده در دست بررسی و انجام تحقیقات اولیه است و امیدواریم هر چه سریع‌تر با فرد یا افراد خاطی در این موضوع که سبب نگرانی خانواده نوزاد شده‌اند برخورد شود.

جزئیات دزدیده شدن یک نوزاد از بیمارستان تأمین اجتماعی شهریارمشهدا کودک ربوده شده در مشهد به آغوش خانواده بازگشتسرنوشت جالب دختری که 6 سال قبل ربوده شد

اهمال کادر پرستاری و پزشکی دلیل اصلی این اتفاق است

همچنین حمید عسگری‌پور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهریار نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهریار اظهار داشت: در آغاز اتفاق این موضوع با ورود دادستانی به عنوان مدعی‌العموم پرونده ویژه‌ای تشکیل و عملیات مرتبط در آگاهی ویژه غرب استان تهران در حال پیگیری است که به جهت اهمیت موضوع جزئیات بیشتری از این پرونده را نمی‌توان عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: دلیل اصلی این اتفاق جدا از اقدام فرد رباینده اهمال و سهل‌انگاری کادر پرستاری و پزشکی بیمارستان بوده که سبب شده یک فرد با وجود نبود رابطه استخدامی با بیمارستان و یا وجود خویشاوندی با افراد بستری شده در آن بیمارستان وارد اتاق بستری شود.

پرسنل خاطی بیمارستان شهریار شناسایی و احضار شدند

در ادامه نورالله طاهری فرماندار شهرستان شهریار نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم تصریح کرد: از همان آغازین ساعات وقوع این رخداد، موضوع به صورت ویژه توسط مجموعه آگاهی غرب استان تهران پیگیری و هم‌اکنون نیز مأموران در حال انجام اقدامات اطلاعاتی برای برخورد و دستگیری رباینده هستند.

وی ادامه داد: در پی این اتفاق اقداماتی در مجموعه شهرستان و در بیمارستان تأمین اجتماعی توسط  دادستان به عنوان مدعی‌العموم انجام شده است و افراد خاطی در این پرونده احضار و برای پاسخگویی بازداشت شده‌اند چرا که بخشی از وقوع این رخداد ناشی از اهمال‌کاری افراد در آن مجموعه بوده است.

کلیدواژه ها :پرستاری
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

website tracking