۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۱

وعده معاون استاندار تهران در تک رقمی شدن نرخ بیکاری در استان

وعده معاون استاندار تهران در تک رقمی شدن نرخ بیکاری در استان
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به کاهش 2 درصدی نرخ بیکاری در استان گفت: تلاش مسئولان برای رفع موانع تولید و تسهیل راهکارهای توسعه واحدهای صنعتی سبب خواهد شد که نرخ بیکاری استان تهران به زودی تک رقمی شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، محمد امامی امین امروز در جلسه کارگروه سرمایه‌گذاری استان با اشاره به کاهش 2 درصدی نرخ بیکاری استان تهران در ماه‌های اخیر اظهار داشت: براساس آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار عزم جهادی تولیدکننده‌ها برای توسعه واحدهای تولیدی و ایجاد اشتغال نرخ بیکاری را از 12.4 دهم درصد به 10.5 درصد رسانده است.

وی بیان کرد: در بحث ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت رونق تولید در استان نباید انتظارات تنها متوجه یک دستگاه باشد بلکه کلیه دستگاه‌های اجرایی، اصناف، بخش خصوصی و مردم وظیفه دارند به درستی در زمینه جذب و حمایت از سرمایه‌گذار نقش ایفا کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران افزود: تلاش مسئولان محلی و استانی برای رفع موانع تولید و تسهیل راهکارهای توسعه واحدهای صنعتی سبب خواهد شد که نرخ بیکاری استان تهران به زودی تک رقمی شود.

نرخ بیکاری فارغ التحصیلان 2 برابر بیکاری عمومی استتهران| نرخ بیکاری در رباط کریم 12 درصد استرتبه هفدهم تهران در اشتغال‌زایی؛ نرخ بیکاری استان تهران در بهار 98 به 12.1 درصد رسید

امامی امین با اشاره به عدم وجود زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی تصریح کرد: در حال حاضر عمده مشکل ما در شهرک‌های صنعتی تأمین امکانات زیرساختی نظیر آب و برق است که برای برطرف کردن آن‌ باید تمامی تلاش خود را به کار بگیریم تا کارخانجات برای تولید معطل زیرساخت‌ها نباشند.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم‌های اقتصادی بر کشور گفت: اگرچه تحریم‌ها معایب و مشکلاتی به همراه دارد اما فرصت‌هایی را نیز ایجاد کرده که مهّم‌ترین آن توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های تولیدی داخل است اتفاقی که سبب کاهش نرخ بیکاری در استان شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: رونق تولید و توسعه پایدار در اقتصاد کشور مستلزم اصلاح نظام بانکداری و تسهیل در فرایند بروکراسی اداری است که امید است با اتخاذ تمهیدات لازم بتوان در سال جاری ضمن ایجاد رونق تولید برای تحقق اشتغال پایدار قوانین دست و پاگیر را نیز حذف کنیم.

کلیدواژه ها :بیکاری وعده های
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking