۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۷

برنامه محوری در برنامه‌های های ورزشی ضروری است/تمام دستگاه‌های دولتی قم موظف به توسعه ورزش همگانی هستند

برنامه محوری در برنامه‌های های ورزشی ضروری است/تمام دستگاه‌های دولتی قم موظف به توسعه ورزش همگانی هستند
استاندار قم گفت:در تدوین سند توسعه ورزش‌های همگانی باید به اسناد بالادستی و نقطه نظرات کارشناسی در این زمینه توجه شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛ بهرام سرمست استاندار قم  روز یکشنبه در شورای ورزش همگانی در سالن جلسات استانداری قم،گفت: باید برنامه‌ریزی لازم برای مشارکت همه دستگاه‌ها در برگزاری برنامه‌های ورزشی به‌صورت هفتگی انجام شود و باید هر هفته دست‌کم یک همایش ورزشی با محوریت یکی از ادارات برگزار شود.

وی با تأکید بر اینکه برنامه محوری در برنامه‌های های ورزشی ضروری است،عنوان کرد:در تدوین سند توسعه ورزش‌های همگانی باید به اسناد بالادستی و نقطه نظرات کارشناسی در این زمینه توجه شود.

سرمست با اشاره به فرصت یک‌ماهه تدوین سند توسعه ورزش همگانی استان افزود: تجلیل از قهرمانان ورزشی جزو سیاست‌های مدیریت قم است و مشارکت، همکاری و کمک تمام دستگاه‌های استان در این زمینه ضروری است.

استاندار قم ادامه داد: ورزش همگانی برای ارتقای نشاط اجتماعی، کاهش آسیب‌های اجتماعی و توسعه فرهنگ ورزش در استان دارای اهمیت بسیاری است.

وی بابیان اینکه نباید نگاه کمی در تدوین برنامه‌ها داشت،تصریح کرد: تلاش اداره کل ورزش و جوانان برای تدوین سند توسعه ورزش همگانی استان قابل‌تقدیر است، ولی باید به‌جای توجه به کمیت در این سند به کیفیت توسعه ورزش توجه شود.

وی با اشاره به آمار بالای تصادف‌های موتورسیکلت در قم گفت: بر اساس اولویت‌سنجی و نیازسنجی قم باید برنامه‌های ویژه متناسب با نیاز‌های استان ازجمله توسعه فرهنگ عمومی دوچرخه‌سواری متناسب بافرهنگ قم برنامه‌ریزی شود.

سرمست، بابیان اینکه گسترش جامعه مخاطب ورزش‌های همگانی در قم ضروری است، گفت: دل‌خوش بودن به آمار‌ها مانع از تحقق چشم‌انداز‌ها و توسعه واقعی ورزش به‌صورت همگانی می‌شود.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم نیز در این جلسه با تاکید بر همگرایی میان دستگاه‌های مختلف برای توسعه ورزش همگانی گفت: با توجه به تک شهرستانی بودن استان و تمرکز جمعیتی در شهر قم، اماکن تحقق اهداف افزایش تعداد جمعیت فعال قم در حوزه فعالیت‌های ورزشی از ۲۱ درصد به ۳۵ درصد ممکن است.

حمیدرضا گروسی با اشاره به ظرفیت‌های مهم همایش‌های پیاده‌روی عمومی برای گسترش نشاط اجتماعی گفت: استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها و نهاد‌های دولتی و عمومی، گسترش ورزش عمومی می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش نشاط اجتماعی بسیار اثرگذار باشد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking