۳۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۶

عضو کمیسیون فرهنگی: کاهش بودجه صدا و سیما توجیه منطقی ندارد / دولت احساسات‌ مردم را جریحه‌دار نکند

عضو کمیسیون فرهنگی: کاهش بودجه صدا و سیما توجیه منطقی ندارد / دولت احساسات‌ مردم را جریحه‌دار نکند
گروه استان‌ها ـ عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت می‌خواهد هزینه‌ها و اعتبارات را مدیریت کرده و از این طریق به صدا وسیما فشار وارد کند که این کار توجیه منطقی ندارد.
- اخبار استانها -

محمد اسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز با اشاره به سریال گاندو اظهار داشت: این سریال طبق اسناد و مدارک واقعی ساخته شده بود و روایتش به نوعی عملکرد خوب امنیتی در مورد مسائل کشور است که وجه دیگری از اقتدار کشور را به تصویر می‌کشید.

وی افزود: موضوع نفوذ در جمهوری اسلامی یک واقعیت غیرقابل انکار است و این سریال پر مخاطب توانست گوشه‌ای از پروژه نفوذ را به تصویر بکشد.

عضو کمیسیون فرهنگی: تضعیف بودجه صداوسیما به صلاح جامعه نیست؛ حمایت بیش از 150 نماینده مجلس از "گاندو"درخواست جامعه رسانه اسلامی دانشگاه صداوسیما از علی عسگری در مورد «گاندو»جواد افشار: ما را تحریم کنید، صداوسیما نقشی ندارد/ قاضی‌زاده: کسی نمی‌تواند «گاندو» را بایکوت کندمقدم‌فر: «گاندو» آینه است، نباید آینه را شکست/ گاندو نقطه عطف سریال‌سازی در جمهوری اسلامی بود«گاندو» در قاب دوربین تسنیم| از بایکوت سریال تا پیام‌های تهدیدآمیز برای کارگردان!/ «گاندو» صدای زیر سوال بردن مدیران ناکارآمد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به مباحثی که پیرامون کاهش بودجه صدا و سیما به‌خاطر پخش سریال گاندو مطرح شده است خاطرنشان کرد: دولت می‌خواهد هزینه‌ها و اعتبارات را مدیریت کرده و از این طریق به صدا وسیما فشار وارد کند که این کار  توجیه منطقی ندارد و باعث می‌شود قضاوت و دقت نظری که مردم دارند احساساتشان جریحه‌دار شود و این کار به ضرر آن‌هایی است که می‌خواهند این نوع رفتار و برخوردارها داشته باشند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: دولت باید از این موضوع حمایت و استقبال می‌کرد چرا که این پرونده باعث شد دولت صاحب 1700 میلیارد دلار شود لذا دولت باید به مسئولین این پرونده مدال افتخار ملی اعطا می‌کرد.

وی یادآور شد: در مجلس شورای اسلامی نیز عده زیادی از نمایندگان به خاطر پخش سریال گاندو و تقاضای ادامه این نوع تولیدات، از ریاست صدا و سیما حمایت کردند و در کمیسیون فرهنگی نیز پیشنهاداتی در خصوص تجلیل از عوامل و دست اندرکاران این سریال داده‌ایم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت تجلیل از عوامل سریال گاندو تصریح کرد: این سریال که مورد استقبال جمعیت کثیری از مردم کشور شد، باعث شد مردم بیشتر به آینده کشورشان امیدوار شوند، و باید از عوامل و دست اندرکاران این سریال تجلیل کرده تا در تولید چنین سریال‌هایی انگیزه بیشتری داشته باشد.

سعیدی با بیان اینکه سریال گاندو  توانست اقتدار حافظان امنیت و سربازان گمنام را به خوبی به تصویر بکشد بیان کرد: این افراد و شخصیت‌هایی که به صورت گمنام در تأمین امنیت کشور به صورت شبانه روز تلاش می‌کنند و بی وقفه و مستمر از خانواده و حقوق فردی و شخصی که دارند ایثار می‌کنند، دراین نوع پروژه‌ها تلاش می‌کنند که جلوی پروژه نفوذ را بگیرند چراکه مشکلات امنیتی ایجاد شود کشور دچار گرفتاری‌هایی زیاد می‌شود.

به گزارش تسنیم، «گاندو» برگرفته از پرونده جیسون رضاییان است؛ جیسون رضاییان خبرنگار ایرانی آمریکایی واشنگتن پست در ایران است که چند سال به جرم جاسوسی بازداشت شده بود و در دی سال 1394 یک پای مبادله تاریخی ایران و آمریکا شد. پیام دهکردی در نقش «جیسون رضاییان» فردی که چند سالی را به اتهام جاسوسی در ایران بازداشت بود، بازی کرده است.

کلیدواژه ها :نفوذ
منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking