۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۵۵

استاد دانشگاه و فعال فضای مجازی:

خودکامگی سیاسی دولت در محدودیت های بودجه ای صدا و سیما/ مجلس به این بداخلاقی سیاسی دولت واکنش نشان دهد

استاد دانشگاه و فعال فضای مجازی گفت: اقدام اخیر هیات دولت در محدودیت های بودجه ای صدا و سیما نوعی خودکامگی سیاسی و تخلف از قانون اساسی محسوب می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهران فاطمی استاد دانشگاه و فعال فضای مجازی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در واکنش به قطع بودجه صدا وسیما از سوی دولت به خاطر سریال گاندو گفت: اقدام اخیر هیات دولت در محدودیت های بودجه ای صدا و سیما و الزام سازمان برنامه ریزی کشور به عدم تخصیص اعتبارات این سازمان ، نوعی خودکامگی سیاسی و تخلف از قانون اساسی محسوب می شود.

وی افزود: بر اساس اصل ۱۷۸ قانون اساسی شورای نظارت متشکل از نمایندگان مجلس، قوه قضاییه و مجریه(هر کدام دو نماینده) می باشد و دولتی ها حداکثر یک سوم رای هیات نظارت را دارا می باشند لذا چنین الزامی کاملا خلاف قانون می باشد.

فعال فضای مجازی یزد با اشاره به اینکه  155 نفر از نمایندگان مجلس طی بیانیه ای از پخش سریال گاندو حمایت کردند، اظهار داشت: انتظار است مجلس سریعا نسبت به این بداخلاقی سیاسی دولت واکنش نشان داده و تذکرات لازم را بدهد!

وی در ادامه اذعان داشت: جالب اینجاست که بر اساس آماری مستند طی کمتر از یکسال گذشته ۱۱۰۰۰ساعت آنتن صدا و سیما در اختیار برنامه های مختلف دولت بوده ولی از یکطرف به طعنه می گویند رسانه میلی و از سوی دیگر وقتی یک فیلم با مستندات دقیق امنیتی در رابطه با پروژه نفوذ ، جاسوسی و فساد اقتصادی ساخته می شود عنان صبر از کف داده و بر خلاف جمله معروف " پناه می برم به خدا از بستن دهان منتقدین" این چنین اعلام جنگ نموده  و اقدامات غیر معقولی را انجام می دهند!

فاطمی در خصوص اثر گذاری سریال گاندو در جامعه ابراز داشت: واقعیت غیر قابل انکار این است که گاندو فصل جدیدی در ارائه برخی واقعیات امنیتی کشور در قالب تاثیر گذار هنری و فیلم بود و از قضا با استقبال گسترده مردمی روبرو شد لذا اقدام اخیر دولت از زاویه دیگر  مصداق ضرب المثل " سنگ‌بزرگ نشانه نزدن است" می باشد تا رسانه ملی را از ساختن گاندوهای ۲ و ۳ و ... ترسانیده و تهدید نماید بهتر این است مدعیانی که می گفتند مخالف سانسور و سیاست حذفیم اجازه دهند به جای تحت فشار قرار دادن صدا و سیما ، خود مردم تصمیم بگیرند و اگر بنا بر حذف است مردم و مخاطبین خودشان حذف نمایند نه اینکه با فشارهای بودجه ای در صدد کتمان برخی واقعیتهای موجود کشور باشند!

وی در پایان بیان داشت: در یک نگاه کلی باید گفت رفتار اخیر دولت یکی از غیر اخلاقی ترین و غیراعتدالی ترین رفتارهای دولتی در چهل ساله اخیر و موجبات خشنودی دشمنان قسم خورده داخلی و خارجی ایران زمین بود.

منبع : دانا
website tracking