۲۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۵

جاسوسی هواپیمای آمریکایی از نیرو‌های الحشد الشعبی پیش از حمله پهپادی

جاسوسی هواپیمای آمریکایی از نیرو‌های الحشد الشعبی پیش از حمله پهپادی
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، همزمان با انتشار خبر حمله پهپادی به یکی از مقر‌های نیرو‌های الحشد الشعبی عراق در استان صلاح الدین (مرکز عراق)، شبکه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، همزمان با انتشار خبر حمله پهپادی به یکی از مقر‌های نیرو‌های الحشد الشعبی عراق در استان صلاح الدین (مرکز عراق)، شبکه «الاتجاه» این کشور به نقل از منبعی اختصاصی پرده از جاسوسی جدید آمریکا علیه این نیرو‌ها و نیرو‌های مسلح عراق برداشت.

این منبع اطلاعاتی در استان نینوی (شمال عراق) در گفتگو با این شبکه گفت که یک فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا اقدام به انجام پایش هوایی کامل کوهستان «سنجار» و مناطق جنوبی این منطقه کرده است.

او گفت که هواپیمای به کار گرفته شده، فناوری پیشرفته‌ای دارد و این عملیات روز چهارشنبه اتفاق افتاده است.

این منبع اطلاعاتی عراق افزود: «در این عملیات از هواپیمای بی ۳۵۰ که سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا برای پایش هوایی استفاده می‌کند و مجهز به دوربین‌های پیشرفته بوده، استفاده شده است. این نوع هواپیما جدا از کادر پرواز، قابلیت حمل پنج الی هفت نفر را دارد».

به گفته این منبع در نیرو‌های اطلاعاتی عراق، هواپیمای آمریکایی در جنوب سنجار از چهار تیپ نیرو‌های الحشد الشعبی (گردان‌های حزب‌الله، انصار العقیده، گردان‌های امام علی (ع)، یگان‌های مدافع شنگال) و نیرو‌های گارد مرزی و لشکر ۱۵ ارتش عراق تصویربرداری کرده است.

شبکه تلویزیونی الاتجاه گزارش داد که به تصاویر هوایی عملیات پایش هوایی هواپیمای اطلاعاتی آمریکا در سنجار دست پیدا کرده و خطوط آبی بیانگر حرکت هواپیماست و همه مناطق سنجار و جنوب آن را پوشش می‌دهد.

در طول جنگ علیه داعش، نیرو‌های ائتلاف آمریکا بار‌ها مقر ارتش، پلیس و الحشد الشعبی و غیرنظامیان را در مناطق مختلف عراق به بهانه «اشتباهات محاسباتی» هدف قرار داده است.

اخیرا رسانه‌های عراقی فایل صوتی گفتگو بین فرمانده عملیات الانبار عراق با یکی از عناصر اطلاعاتی سیا را منتشر کردند که در این فایل، فرمانده عراقی مختصات و محل استقرار نیرو‌های عراقی را در اختیار جاسوس آمریکایی قرار می‌دهد.

منبع : خبرگزاری دانشجو

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking